wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

ŚDS w Nowym Żmigrodzie ma nowy autobus

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Żmigrodzie może cieszyć się nowym autobusem. Nowoczesny autobus pozwoli jego podopiecznym komfortowo przemieszczać się na zajęcia, prowadzić aktywniejsze życie oraz uczestniczyć w terapii i rehabilitacji – podkreślał Starosta Jasielski Adam Pawluś.

Powiat Jasielski zakupił nowy autobus dla ŚDS-u w ramach zadania „Zakup autobusu dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Żmigrodzie w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze D” za kwotę 457 560 zł, przy dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w wysokości 300 000 zł. Pozostałe środki, tj. 157 560 zł, pochodziły z budżetu Powiatu Jasielskiego.

ŚDS w Nowym Żmigrodzie ma nowy autobus
Fot. Starostwo Powiatowe w Jaśle

Działania Zarządu Powiatu w Jaśle, jak chociażby zakup nowego autobusu, przyczyniają się do lepszego funkcjonowania ŚDS-u. Nowy autobus będzie służył uczestnikom zajęć, osobom niepełnosprawnym, które często są wykluczone społecznie. Teraz będą mogły podróżować w bezpiecznych warunkach, dostosowanych do ich potrzeb

Grzegorz Pers – członek Zarządu Powiatu w Jaśle

Nowoczesny samochód marki BUS-CENTER, model IVECO 65C, z 2022 roku, wyposażony jest w elektrycznie sterowane drzwi wejściowe boczne i przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Podróżować nim może co najmniej 22 pasażerów i 1 kierowca.

ŚDS w Nowym Żmigrodzie ma nowy autobus
Fot. Starostwo Powiatowe w Jaśle

Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Żmigrodzie ma 46 podopiecznych. Uczestnicy zajęć przewożeni są dwoma pojazdami – autobusem i busem – przystosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Nowo zakupionym autobusem podróżować będzie około 35 uczestników warsztatów w ŚDS-ie, z terenu Jasła, Dębowca, Cieklina, Tarnowca i Warzyc.

Drugi samochód – bus z 2017 roku, przystosowany do transportu 8 podopiecznych – dowozi uczestników z Kątów, Łysej Góry i Siedlisk Żmigrodzkich. W sumie około 11 osób.

ŚDS w Nowym Żmigrodzie ma nowy autobus
Fot. Starostwo Powiatowe w Jaśle

Uroczyste przekazanie i poświęcenie nowoczesnego autobusu odbyło się 2 stycznia br. Uczestniczyli w nim: Adam Pawluś – Starosta Jasielski, Grzegorz Pers – Członek Zarządu Powiatu w Jaśle, Grzegorz Bara – Wójt Gminy Nowy Żmigród, Małgorzata Łysik – Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Żmigrodzie, Ewa Dubiel – Naczelnik Wydziału Inwestycji Starostwa Powiatowego w Jaśle oraz Katarzyna Kaszowicz – Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle. Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć również uczestników i kadry Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Żmigrodzie.

Poświęcenia pojazdu dokonał ks. Stanisław Szajna, Proboszcz Parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Nowym Żmigrodzie.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły