wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Rekordzistka świata Magdalena Pabisz organizuje w Jaśle turniej speedcubingu

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

4-5 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle odbędzie się mistrzowski turniej w Speedcubingu, dyscyplinie polegającej na układaniu kostki Rubika na czas.

Zawody organizuje jaślanka Magdalena Pabisz, która jest rekordzistką Polski i wielokrotną rekordzistką świata w kategorii kobiet w tej dyscyplinie.

Poprosiliśmy naszą mistrzynię Magdę, żeby nam opowiedziała o tym jak zaczęła się jej przygoda ze speedcubingiem i osiągniętych sukcesach.

– Kostkę po raz pierwszy ułożyłam pod koniec sierpnia 2016 roku, czyli już ponad sześć lat temu. Na początku było to tylko układanie dla zabawy, na poważnie zaczęłam to traktować prawie rok później. Na swoje pierwsze zawody pojechałam we wrześniu 2017. Od tego czasu systematycznie pojawiam się na zawodach speedcubingowych. Brałam już udział w 34 takich imprezach i zdobyłam łącznie 126 medali. Co roku odbywają się Mistrzostwa Polski w układaniu kostki Rubika, podczas których wyłania się mistrzów w 17 konkurencjach – wylicza Magda.

– W ubiegłym roku na Mistrzostwach Polski w Gdańsku zdobyłam tytuł wicemistrza Polski w kategorii Megaminx oraz zajęłam 3 miejsce w kategorii square-1. Udało mi się również wywalczyć tytuł mistrzyni Polski w kategorii kobiet. Obecnie potrafię ułożyć klasyczną kostkę Rubika w 8 sekund – dodaje.

Przewidywana liczba zawodników to około 100 osób, a będą wśród nich byli i aktualni Mistrzowie oraz Rekordziści Świata. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Speedcubingu oraz Światowej Federacji Speedcubingu (World Cube Association – WCA), co oznacza, że każdy ustanowiony rekord będzie zarazem rekordem Guinnessa.

Mistrzowski turniej speedcubingu w Jaśle

Do Jasła przyjadą pasjonaci tej łamigłówki z całej Polski, w tym rekordziści Polski. Europy i świata. Zawodnicy będą układać nie tylko powszechnie znaną kostkę 3x3x3, ale też różne odmiany tej łamigłówki. Szczególnie ciekawą konkurencją będzie układanie kostki z zamkniętymi oczami czy też jedną ręką.

Harmonogram imprezy można znaleźć pod linkiem: https://cube4fun.pl/competition/cube4fun-league-jaslo-2022

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły