wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Przyszłość pracy w Rzeszowie: jak technologia i innowacje kształtują rynek pracy

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Monitorowanie rozwoju podkarpackiego regionu daje jasne wnioski. Rzeszów jest ośrodkiem, w którym nadal będą zachodzić obiecujące zmiany. Co warto wiedzieć? Przeczytaj!

Praca Rzeszów – jak prezentował się rynek?

Rzeszów jest jednym z ważniejszych ośrodków przemysłowych w Polsce. Wyróżnia się na tle innych przede wszystkim ze względu na rozwinięty sektor lotnictwa, motoryzacji, IT i nowoczesnych technologii. Kontynuowanie inicjatyw związanych z tymi branżami stale generowało nowe miejsca pracy. Nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić.

Co więcej, w stolicy województwa podkarpackiego często dochodziło do ścisłej współpracy między przedsiębiorstwami a uczelniami. Dzięki temu rynek pracy w Rzeszowie 2023 r. nie wykluczał młodych osób, które dopiero zaczynają podążać określoną ścieżką zawodową.

W Rzeszowie stopa bezrobocia w październiku wynosiła 4,1%, a więc była niższa od poziomu krajowego. Jeszcze większą różnicą stolica mogła wyróżnić się na tle swojego województwa. Podkarpacie osiągnęło wtedy wynik 8,3%.

Jeśli chodzi o wynagrodzenia w Rzeszowie, w październiku br. przeciętne zarobki miesięczne w sektorze przedsiębiorstw przerosły średnią krajową. Jak podaje GUS, wynosiły wówczas 7443,20 zł brutto. Porównanie do wyniku województwa (6287,43 zł brutto) dobrze obrazuje, dlaczego wiele osób z okolic stolicy Podkarpacia i nie tylko szuka pracy w Rzeszowie.

Praca w IT

Trendy na rynku pracy – czego można się spodziewać?

Zmiany na rynku pracy są coraz bardziej zauważalne z uwagi na dynamiczny rozwój technologii. Nie chodzi tylko o wzrastającą liczbę stanowisk z uwzględnieniem trybu zdalnego i elastyczną formą zatrudnienia. Obecnie liczy się skuteczna analiza danych czy umiejętne korzystanie ze sztucznej inteligencji.

Zazwyczaj poszukiwani są pracownicy zorientowani na technologię. Z tego powodu nauka umiejętności związanych z obsługą nowoczesnych narzędzi staje się kluczowym elementem kształcenia zawodowego.

Technologia mocno wpływa na zachodzące zmiany na rynku. Dobrze prezentuje to praca w Rzeszowie, gdzie perspektywy w dużej mierze determinowane są przez innowacyjne sektory gospodarki.

Jak zaplanować swoją przyszłość w Rzeszowie?

Potencjał miasta dostrzegany jest przez wielu inwestorów. Przemysł w Rzeszowie rozwija się w parze z innowacyjnymi technologiami, co skutkuje aktywnym rynkiem pracy. Poszukiwane są osoby z konkretnymi kwalifikacjami. Sprawdź przykładowe oferty pracy Rzeszów. Ze szczegółami zapoznasz się na stronie https://www.gowork.pl/opinie/rzeszow;l, gdzie dowiesz się więcej o wymaganiach pracodawców.

Jeśli chcesz wpisać się w trendy na rynku pracy, a planujesz przyszłość w Rzeszowie, postaraj się dostosować umiejętności zawodowe do prognozowanych potrzeb. Barometr zawodów wskazuje na to, że w 2024 r. będzie brakować m.in.

  • diagnostów samochodowych,
  • inżynierów budownictwa,
  • pracowników obsługi ruchu lotniczego,
  • a także specjalistów ds. zarządzania zasobami ludzkimi.

Szansa na uzyskanie zatrudnienia w rozwijających się sektorach nie dotyczy wyłącznie młodych osób. Istnieje wiele możliwości, które mogą pomóc Ci się przekwalifikować, jeśli poszukujesz pracy w Rzeszowie z satysfakcjonującymi warunkami. Warto zacząć od sprawdzenia oczekiwań na lokalnym rynku. To właśnie niespełnienie wymagań pracodawców skutkuje deficytem choćby operatorów obrabiarek skrawających. Przykładowi kandydaci powinni ukończyć certyfikowane szkolenia.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły