wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Praca dla kobiet w różnym wieku. Kurs przez internet

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Zajmujesz się domem, dziećmi i zastanawiasz się, jak wrócić do pracy, gdzie złożyć CV? A może Twoja praca nie daje Ci satysfakcji? Czekanie nic nie zmieni. Dlatego zapisz się na kurs online, który otwiera szerokie możliwości pracy.

To propozycja dla kobiet, które lubią dzieci, te najmłodsze. Już teraz w szkołach dla dorosłych organizowany jest kurs opiekuna w żłobku online. Powstaje coraz więcej żłobków, a tym samym jest większe zapotrzebowanie na opiekunów.

Opiekun w żłobku- jakie wymagania?

Prawo reguluje, kto może zajmować się dziećmi do trzeciego roku życia. Jeśli nie masz ukończonych studiów, to opcją jest kurs, który zrobisz bez wychodzenia z domu. Wśród innych wymagań są: brak zaległości w alimentach, bycie osobą niekaraną za przestępstwa umyślne, pełna władza rodzicielska.

Kursy skierowane są do osób w różnym wieku. W większości są to kobiety, mężczyźni bardzo rzadko wybierają pracę z najmniejszymi dziećmi. Kurs na opiekuna w żłobku przez internet skierowany jest do osób, które mają wykształcenie średnie.

Istotnym warunkiem jest chęć do pracy z dziećmi. Małe dzieci mają duże wymagania, dlatego w tej pracy przydają się takie cechy jak: cierpliwość, kreatywność, umiejętność samodzielnego podejmowania decyzji, odpowiedzialność. Opiekun w żłobku musi mieć dobrą kondycję fizyczną i oczy dookoła głowy. Praca z dziećmi daje dużo satysfakcji, na naszych oczach dziecko poznaje świat, uczy się nowych rzeczy. Opiekun jest pierwszym nauczycielem i jedną z osób, która pokazuje dziecku świat.

Praca nie tylko w żłobku

Kurs jest przydatny w każdej pracy, w której sprawowana jest opieka nad malutkim dzieckiem do 3. roku życia. Zdecydowanie lepiej wygląda CV niani, gdy ma ukończony profesjonalny kurs opiekuna. Szkolenie kompleksowo przygotowuje do pracy z dziećmi. Podczas wykładów poruszane są kwestie związane ze stymulacją rozwoju dziecka w trakcie zabawy, nauką czynności, które sprawiają, że dziecko staje się samodzielne, z organizacją czasu i prawidłową opieką.

Kurs na opiekuna w żłobku trwa 280 godzin, z czego 200 godzin to teoria, a 80 godzin to praktyka pod okiem doświadczonego opiekuna. Badanie opiekunów pokazuje, że małymi dziećmi najczęściej opiekują się młode kobiety, natomiast kurs można zrobić w każdym wieku. Jeśli spełniasz wymagania stawiane opiekunom i jesteś osobą empatyczną oraz lubisz dzieci, to praca w żłobku może być idealną drogą zawodową. To stabilne zatrudnienie, praca od poniedziałku do piątku i przyjazne środowisko pracy.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły