wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

„Przeciw uzbrojonym analfabetom”. Spotkanie autorskie z Janem Majchrowskim

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Dzisiaj, 22 listopada, w I Liceum Ogólnokształcącym  w Jaśle odbyło się spotkanie z Janem Majchrowskim, autorem książki „Przeciw uzbrojonym analfabetom”.

Jan Majchrowski jest wybitnym prawnikiem, politologiem, profesorem wydziału prawa UW, byłym wojewodą lubuskim i wiceministrem w MSWiA. W latach 90. był doradcą i ekspertem generalnego komisarza wyborczego oraz Komisji Konstytucyjnej „Solidarności”. Ukoronowaniem jego kariery zawodowej było powołanie go w 2018 r. przez Prezydenta Andrzeja Dudę do pełnienia urzędu sędziego Sądu Najwyższego, z czego ostatecznie zrezygnował.

– Długo nosiłem w sobie tą książkę. To jest coś takiego, co naprawdę tkwiło we mnie i wyszło, muszę powiedzieć osobiście, w szczególnym  momencie życia, w bardzo trudnym momencie. – mówił Jan Majchrowski nawiązując do swojej rezygnacji z urzędu sędziego Sądu Najwyższego, czym zbudził liczne kontrowersje.

„Przeciw uzbrojonym analfabetom” jest niezwykłym debiutem literackim, który stanowi swoisty kalendarz skojarzeń historycznych. Każdy rozdział książki dotyczy jednego epizodu powiązanego z konkretnym miesiącem. Autor barwnie i z pewną dozą humoru opowiada o znanych ludziach i mniej zdanych wydarzeniach, których niejednokrotnie był świadkiem.

Na kartach książki historia i sprawy publiczne przenikają się z prywatną sferą autora, który jako bohater minionych czasów, wspomina je z pewną nostalgią. 

W spotkaniu autorskim, poza licznie zgromadzoną młodzieżą, wziął udział Adam Pawluś – Starosta Jasielski oraz dyrektorzy szkół ponadpodstawowych z powiatu jasielskiego.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły