wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Przebudowa ulic 3-go Maja i Kołłątaja jeszcze w tym roku. Miasto otrzyma dofinansowanie

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W ramach Funduszu Dróg Samorządowych Miasto Jasło otrzyma dofinansowanie w wysokości ponad 1,2 mln zł na realizację zadania: „Przebudowa ulicy 3-go Maja i ulicy Kołłątaja”. Koszt całego zadania to ponad 2,5 mln zł. Podstawowym celem związanym w przebudową tych ulic jest poprawa bezpieczeństwa zarówno dla ruchu pieszego jak i ruchu kołowego. 

Końcem lipca 2019 roku Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie zadania pn.: „Przebudowa ulicy 3-go Maja i ulicy Kołłątaja” w ramach programu Fundusz Dróg Samorządowych. Po opublikowaniu przez Podkarpacki Urząd Wojewódzki listy zadań zatwierdzonych do dofinansowania w 2020 roku, wniosek ten znalazł się na liście rezerwowej. W wyniku oszczędności poprzetargowych okazało się, że Miasto zakwalifikowało się do dofinansowania i otrzymało prawie 50% kosztów realizacji zadania.

Przedmiotowa inwestycja składa się z przebudowy dwóch odcinków drogi stanowiących jeden ciąg komunikacyjny tj. ulicy Kołłątaja o długości 177 m i ulicy 3-go Maja o długości 820 m.

Przebudowa tych ulic polegać będzie na rozbudowie kanalizacji deszczowej, budowie ścieku przykrawężnikowego, budowie oświetlenia ulicznego, przebudowie jezdni w celu uzyskania wymaganej skrajni drogowej, przebudowie zjazdów, wymianie studzienek i kratek ściekowych, wymianie balustrad łańcuchowych, wymianie krawężników, nawierzchni chodników oraz wymianie nawierzchni asfaltowej.

W ramach zadania wymienione również zostanie stare oświetlenie modernizowanego odcinka na nowoczesne lampy typu LED, 71 opraw wraz z oświetleniem chodnika.

- Reklama -

Podobne artykuły

4 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

4 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Ronin
16 lipca, 2020 21:00

Dlaczego nie mam mowy o rondzie na Baczyńskiego?

Ciekawe jakie zostaną wprowadzone zastosowania przy kanalizacji deszczowej, czy bierze się pod uwagę uporządkowanie infrastruktury, która jest w ziemi, czy znajdzie się miejsce na zmniejszenie betonowej pustyni i mi zostaną posadzone drzewa?

Rafal
17 lipca, 2020 13:20
Odpowiedź na  Ronin

Kto ma sądzić te drzewa? Każde nasadzenie musi być przemyślane. To działanie na lata

Chomik
16 lipca, 2020 20:36

Najpierw zróbcie coś z dziurami przez które urywam zawieszenie. Chyba że Sz. P. Burmistrz będzie płacić mieszkańcom za naprawę zawieszenia. Wszystko WOW, ale sorry rzeczywistość pokazuje gdzie jesteśmy. A jesteśmy w czarnej d…

bravo
16 lipca, 2020 20:59

porządna mapa super

- Reklama -

Ostatnie artykuły