wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Premier Gliński odwiedził Karpacką Troję w powiecie jasielskim

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Powiat jasielski to wyjątkowe miejsce, które urzeka swoim pięknem i niepowtarzalnymi walorami. Miał okazję przekonać się o tym wicepremier Piotr Gliński, który dzisiaj odwiedził Karpacką Troję.

Skansen Archeologiczny Karpacka Troja znajduje się w Trzcinicy, kilka kilometrów na północny-zachód od Jasła. To właśnie tutaj odkryto jedną z pierwszych silnie ufortyfikowanych osad, która mając początek w epoce brązu, liczy ponad 4000 lat! Trudno nie odnieść się do tak długiej historii, która czyni z nas społeczeństwo dojrzałe i bogate w doświadczenia. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce, które mógłby odwiedzić Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Czas również nie jest przypadkowy, ponieważ zbliżają się wybory, które zadecydują o naszej przyszłości.

Premier Gliński został uroczyście powitany chlebem i solą. Oprawę muzyczną zapewniła kapela ludowa „Trzcinicoki”.

W spotkaniu z premierem Glińskim uczestniczyli między innymi europoseł Bogdan Rzońca, senator Alicja Zając, posłanka Maria Kurowska, poseł Piotr Babinetz, wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka, starosta Adam Pawluś oraz członkowie Zarządu Powiatu, burmistrz Miasta Jasła Ryszard Pabian, wójtowie gmin, dyrektor Wód Polskich w Rzeszowie Małgorzata Wajda, dyrektorzy instytucji powiatowych, jednostki OSP, Koła Gospodyń Wiejskich.

Starosta jasielski Adam Pawluś powitał wszystkich zgromadzonych:

Zebraliśmy się dzisiaj po to, żeby zmobilizować mieszkańców powiatu jasielskiego, żeby poszli i zagłosowali właściwie. (…) To zwycięstwo Pana Andrzeja Dudy w 2015 r. spowodowało, że dzisiaj możemy się tu spotkać, że możemy cieszyć się z tych przemian, które służą dobrze nam Polakom i mieszkańcom Podkarpacia i mieszkańcom powiatu jasielskiego.

Prosimy o zagrzanie nas do boju, do walki o zwycięstwo Andrzeja Dudy. Andrzej Duda – to się uda! –  tymi słowami starosta jasielski zaprosił do zabrania głosu wicepremiera Piotra Glińskiego.

Profesor Gliński pokrótce przedstawił sukcesy rządów Prawa i Sprawiedliwości oraz prezydentury Andrzeja Dudy w sferze reform społecznych i gospodarczych, we wszystkich obszarach suwerenności Polski oraz w dziedzinie kultury.

99% zapowiedzi polskiego rządu i prezydenta zostało zrealizowane. (…) Przez 4,5 roku uzyskaliśmy Polską suwerenność we wszystkich wymiarach jakie są możliwe.

Wicepremier pochwalił działanie samorządu lokalnego w naszym regionie:

Państwo macie tu szczęście, bo już od dość dawna ten wasz samorząd lokalny, regionalny jest dobrym gospodarzem. Nie wszyscy mają takie szczęście w Polsce.

Chcąc zmobilizować mieszkańców powiatu jasielskiego, aby udali się w niedzielę do lokali wyborczych, podkreślił wielką wagę zbliżających się wyborów.

Te wybory są bardzo ważne. To są wybory o to, czy Polska będzie miała szanse rozwijać się tak, jak dotychczas czy też ktoś nam w tym przeszkodzi.

(…)

Te wybory niedzielne są między innymi o to, czy Polska dalej będzie mogła wprowadzać reformy społeczne, transfery społeczne i będzie mogła to wszystko utrzymać, czy to wszystko zostanie przez naszych ewentualnych, nie daj Boże, następców z innej opcji zniszczone. Bo nie wierzymy im, i mamy doświadczenie wieloletnie w kwestii tej wiary. Nie wierzymy w to co mówią. Nie wierzymy, że będą realizowali, czy kontynuowali tamte reformy.

(…)

To wybory o kształt polskiej suwerenności, o to czy my jako Wspólnota Polska będziemy podejmowali suwerennie decyzje nas dotyczące, czy też będziemy ulegali właśnie różnego typu grupom interesów. Czy, krótko mówiąc, będziemy mieli własny przemysł, czy też będziemy służyć jakiemuś przemysłowi zagranicznemu. Czy będziemy mieli własne źródła energii, czy też będziemy uzależnieni w stu procentach od źródeł energii z kierunku, o którym wszyscy wiemy o który tu chodzi.

(…)

To wybory o suwerenność w obszarze naszej tożsamości, o to kim jesteśmy i kim będziemy.

Na zakończenie wicepremier zaapelował do mieszkańców powiatu jasielskiego:

Tutaj, gdzie faktycznie my uzyskujemy dobre wyniki polityczne, czy bardzo dobre, gdzie jest nasz matecznik, trzeba jeszcze bardziej ludzi namawiać. My tutaj musimy mieć większą frekwencję niż w wyborach parlamentarnych.

Po części oficjalnej spotkania, już w nieco luźniejszej atmosferze, premier Gliński spróbował lokalnych specjałów przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu jasielskiego.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

Podobne artykuły

7 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

7 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
drwal
26 czerwca, 2020 22:47

no nieźle, widzę że PiS szaleje
Gliński musiał wyciągnąć krótsza słomkę, skoro go do nas wysłali 😉

Anonimowo
26 czerwca, 2020 23:25
Odpowiedź na  drwal

To chyba nagroda za bycie na topie. Na Jasło tylko partyjne szychy zasługują

Andrzej Duda to się uda!
26 czerwca, 2020 23:27

Gliński mówił, że dudni więc może coś jest na rzeczy. Ja głosuję na Duuudeee!

Nauczycielka
26 czerwca, 2020 23:35

Pan Bogdan Rzońca ślicznie wyszedł na zdjęciu, widać w nim młodzieńczą radość. Oglądałam Pana filmy na Facebooku. Pozdrawiam z Bieszczad! Pan o nas nigdy nie zapomina. Zawsze coś, choćby słowo o miejscu zapomnianym przez świat.

NielubiePis
27 czerwca, 2020 07:29

Ja tu widzę kampanię wyborczą a nie odwiedziny. Nawet Kaczyński na zdjęciu. Masakra. Ale cóż bożka nie mogło zabraknąć😂

rączka
27 czerwca, 2020 10:32

czy to prawda że redaktor tego portalu jest pracownikiem w starostwie w jaśle ???

rączkę
29 czerwca, 2020 12:13

i przywiózł burzę – kto sieje wiatr ten zbiera burzę

- Reklama -

Ostatnie artykuły