wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Powstanie nowy odcinek drogi powiatowej w Pustej Woli

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Dzisiaj, tj. 27 lutego br., w Starostwie Powiatowym w Jaśle podpisano umowę na budowę nowego odcinka drogi powiatowej Nr 1864R Grudna – gr. wojew. – Kunowa – Pusta Wola – Przysieki w miejscowości Pusta Wola. Realizacja tej ponad 2 milionowej inwestycji pozwoli na bezpieczniejszy i bardziej komfortowy dojazd do nowego mostu w Przysiekach.

Przedmiot umowy obejmuje budowę nowego odcinka drogi powiatowej Nr 1864R o długości 458 m i szerokości jezdni 6 m (droga klasy Z), z kategorią ruchu KR3. W ramach prac planuje się również wykonanie utwardzonych poboczy oraz rowów otwartych. Wykonawca zobowiązany jest także do zrobienia zjazdów oraz przeprowadzenia robót wykończeniowych, w tym m.in. umocnienie skarp płytami ażurowymi, wzmocnienie brzegu rzeki oraz oznakowanie pionowe i poziome wraz z urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Całkowity koszt realizacji inwestycji to 2 167 499 zł, przy dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 1 517 249 zł. Umowę w imieniu powiatu podpisali: Wicestarosta Stanisław Pankiewicz i Etatowy Członek Zarządu Powiatu w Jaśle Jan Muzyka, a w imieniu wykonawcy – firmy „STRABAG” Sp. z o.o: Maciej Łukaszek – Dyrektor Techniczny Oddziału w Rzeszowie.

Termin zakończenia robót budowlanych planowany jest na sierpień br.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły