wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Posłowie Platformy Obywatelskiej mówią wprost – 500+ tylko dla zaszczepionych!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Podczas programu „Debata Tygodnia” emitowanego na antenie Polsat News poseł Platformy Obywatelskiej (czy też może KO) Tomasz Lenz wyraził się jasno. Należy wstrzymać 500 + do czasu, aż beneficjenci tego programu się nie zaszczepią.

Trzeba zastanowić się nad tym, czy nie zwrócić się do osób, które otrzymują pomoc socjalną, 500 plus czy różnego rodzaju inne wsparcie socjalne – te osoby powinny, jeżeli zdrowie im na to pozwala, się zaszczepić – dla swojego dobra. – źródło cytatu polsatnews.pl

Wypowiedź posła PO/KO była jasna. Każdy kto pobiera jakiekolwiek świadczenia socjalne, powinien być ich pozbawiony do czasu aż nie przyjmie szczepionki przeciwko COVID-19. Według niego to jedyne skuteczne rozwiązanie. Stwierdził również, że należy rozważyć możliwość przymusowych szczepień.

W opozycji do PO jest Prawo i Sprawiedliwość, które zamiast straszyć i represjonować woli zachęcać i edukować niezdecydowanych. Najlepszym tego przykładem jest loteria szczepionkowa. Należy podkreślić, że Konfederacja całkowicie sprzeciwia się przymusowi szczepień.

Czy Platforma Obywatelska chce dla Polski scenariusza z Francji?

Po decyzji prezydenta Emmanuela Macrona, która oznacza całkowitą izolację i ostracyzm wobec osób niezaszczepionych przeciw COVID-19, na ulicach francuskich miast wybuchły brutalnie tłumione protesty.

Jak zapowiedział Macron, od 21 lipca certyfikat szczepienia przeciw Covid-19 będzie wymagany od każdego, kto zechce skorzystać z instytucji kultury i rozrywki, restauracji, centrów handlowych czy placówek zdrowia. Osoby niezaszczepione nie będą mogły również przemieszczać się publicznymi środkami transportu. Tym samym prezydent Macron odmówił wielu obywatelom opieki zdrowotnej i możliwości swobodnego podróżowania.

Na ulicach francuskich miast protestowało dziesiątki tysięcy obywateli. Odbyło się 136 protestów przeciw obowiązkowym szczepieniom przeciwko Covid-19 dla medyków i systemowi certyfikatów sanitarnych, w których wzięło udział ok. 114 tys. osób. W Lyonie doszło do brutalnych starć z policją, a w samym Paryżu w kilku demonstracjach manifestowało blisko 18 tys. osób! – źródło www.bankier.pl

Czy tak wygląda wolność według Platformy Obywatelskiej? Politycy tej partii chętnie walczą o wolne media, wolne sądy, a co z wolnością zwykłego człowieka? Gdzie zaczyna się granica pomiędzy demokracją a dyktaturą? No chyba, że to wszystko dla naszego dobra…

- Reklama -

Podobne artykuły

4 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

4 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Anty POPIS
19 lipca, 2021 21:59

Hipokryzja w ich wydaniu to mistrzostwo świata. Czy oni nas mają za debili?

wilk
19 lipca, 2021 22:33

wstyd. ich hasłem przewodnim była WOLNOSC. i gdzie jest teraz ta WOLNOSC? gorszych kłamców chyba nie ma.

wakcyn
20 lipca, 2021 07:57

Widać jak dbali o wolność człowieka, kiedy wbili na chatę młodego chłopaczka, który prowadził stronę antykomora. Pamiętamy też jak za PO tłumiono protesty. Gumowe kule, bicie ludzi, ot taki europejski standart

eskal
29 lipca, 2021 10:11

Nie jestem miłośnikiem Platformy,nie wiadomo dlaczego, Obywatelskiej ale jeśli chodzi o zdrowie i życie wielu ludzi to,to co mówi poseł Tomasz Lenz akurat mi się podoba. Na przestrzeni czasu od stycznia do kwietnia 2021 pochowałem sześciu moich przyjaciół,kolegów. Brałem udział w ich pogrzebach.Widziałem płacz dzieci, żon i bliskich.Mnie się nie chce pisać bzdur,że szczepienia są nie potrzebne.Tylko kretyn tak mówi. Niestety dwóch z tych o których wyżej też tak cwaniakowali i mówili ,że tylko pisiory chodzą w maskach. Niech im ziemia lekką będzie.

- Reklama -

Ostatnie artykuły