24.2 C
Jasło
26 lipca 2021, poniedziałek
Ogłoszenia Jasło

Posłowie Platformy Obywatelskiej mówią wprost – 500+ tylko dla zaszczepionych!

Wyróżnione

Redakcja Moje Jasłohttps://mojejaslo.pl/
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.

Podczas programu „Debata Tygodnia” emitowanego na antenie Polsat News poseł Platformy Obywatelskiej (czy też może KO) Tomasz Lenz wyraził się jasno. Należy wstrzymać 500 + do czasu, aż beneficjenci tego programu się nie zaszczepią.

Trzeba zastanowić się nad tym, czy nie zwrócić się do osób, które otrzymują pomoc socjalną, 500 plus czy różnego rodzaju inne wsparcie socjalne – te osoby powinny, jeżeli zdrowie im na to pozwala, się zaszczepić – dla swojego dobra. – źródło cytatu polsatnews.pl

Wypowiedź posła PO/KO była jasna. Każdy kto pobiera jakiekolwiek świadczenia socjalne, powinien być ich pozbawiony do czasu aż nie przyjmie szczepionki przeciwko COVID-19. Według niego to jedyne skuteczne rozwiązanie. Stwierdził również, że należy rozważyć możliwość przymusowych szczepień.

W opozycji do PO jest Prawo i Sprawiedliwość, które zamiast straszyć i represjonować woli zachęcać i edukować niezdecydowanych. Najlepszym tego przykładem jest loteria szczepionkowa. Należy podkreślić, że Konfederacja całkowicie sprzeciwia się przymusowi szczepień.

Czy Platforma Obywatelska chce dla Polski scenariusza z Francji?

Po decyzji prezydenta Emmanuela Macrona, która oznacza całkowitą izolację i ostracyzm wobec osób niezaszczepionych przeciw COVID-19, na ulicach francuskich miast wybuchły brutalnie tłumione protesty.

Jak zapowiedział Macron, od 21 lipca certyfikat szczepienia przeciw Covid-19 będzie wymagany od każdego, kto zechce skorzystać z instytucji kultury i rozrywki, restauracji, centrów handlowych czy placówek zdrowia. Osoby niezaszczepione nie będą mogły również przemieszczać się publicznymi środkami transportu. Tym samym prezydent Macron odmówił wielu obywatelom opieki zdrowotnej i możliwości swobodnego podróżowania.

Na ulicach francuskich miast protestowało dziesiątki tysięcy obywateli. Odbyło się 136 protestów przeciw obowiązkowym szczepieniom przeciwko Covid-19 dla medyków i systemowi certyfikatów sanitarnych, w których wzięło udział ok. 114 tys. osób. W Lyonie doszło do brutalnych starć z policją, a w samym Paryżu w kilku demonstracjach manifestowało blisko 18 tys. osób! – źródło www.bankier.pl

Czy tak wygląda wolność według Platformy Obywatelskiej? Politycy tej partii chętnie walczą o wolne media, wolne sądy, a co z wolnością zwykłego człowieka? Gdzie zaczyna się granica pomiędzy demokracją a dyktaturą? No chyba, że to wszystko dla naszego dobra…

Więcej artykułów

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Anty POPIS
Anty POPIS
19 lipca, 2021 21:59

Hipokryzja w ich wydaniu to mistrzostwo świata. Czy oni nas mają za debili?

wilk
wilk
19 lipca, 2021 22:33

wstyd. ich hasłem przewodnim była WOLNOSC. i gdzie jest teraz ta WOLNOSC? gorszych kłamców chyba nie ma.

wakcyn
wakcyn
20 lipca, 2021 07:57

Widać jak dbali o wolność człowieka, kiedy wbili na chatę młodego chłopaczka, który prowadził stronę antykomora. Pamiętamy też jak za PO tłumiono protesty. Gumowe kule, bicie ludzi, ot taki europejski standart

Ostatnie artykuły

X