21.8 C
Jasło
7 sierpnia 2020, piątek

Pomoc dla mieszkańców – gdzie i co można uzyskać oraz informacje o akcji charytatywnej

Wyróżnione

Z jakich kursów medycznych warto skorzystać?

Praca w medycynie nie zawsze wiąże się z ukończeniem najwyższych studiów. Czasem wystarczą tylko odpowiednie kursy, aby pracować jako pomoce różnego rodzaju...

Jak kształtuje się rynek prywatnych akademików w Polsce?

Niegdyś prywatne domy studenckie były domeną państw Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych, ale obecnie coraz częściej można je spotkać również w Polsce....

Koronawirus na Podkarpaciu. Liczba zakażonych i zgonów – wykres [AKTUALIZACJA]

Koronawirus na Podkarpaciu został oficjalnie potwierdzony 11 marca 2020 r. u 57-letniej kobiety z Leżajska. Od tamtej pory liczba zakażonych systematycznie wzrasta....

Sprzedawaj chemię gospodarczą z Europy Zachodniej!

Chcąc przyciągnąć do siebie jak największe grono klientów, dobrze jest zaproponować im takie produkty, których nie znajdą w innych sklepach. Do...
Redakcja Moje Jasło
Redakcja Moje Jasłohttps://mojejaslo.pl/
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.

Wsparcie finansowe z MOPS

  • Wsparcie finansowe w wysokości do 6 tys. zł przeznaczone może być na straty w budynkach mieszkalnych i w podstawowym wyposażeniu gospodarstw domowych. Natomiast nie może być przeznaczone na pole, ogród, ogrodzenie itp.
  • Wsparcie w wysokości do 100 tys. zł – przyznawane jest w przypadku zniszczenia lub uszkodzenia budynku lub budynków gospodarczych na ich remont i odbudowę.

Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wpłynęło już ponad 400 zgłoszeń dotyczących wsparcia finansowego na zaspokojenie najpilniejszych potrzeb. Środki na wypłatę części z nich już zostały przekazane. W terenie pracują komisje do szacowania strat. Przypominamy, że zgłoszenia można dokonywać pod nr tel. 573 112 294, 573 112 296 lub 13 446 43 28. W związku z tym, że wiele osób zgłasza się MOPS i często czas oczekiwania na przyjęcie zgłoszenia jest wydłużony wprowadza dodatkową elektroniczną formę zgłoszeń na adres mailowy: mopsjaslo@mopsjaslo.pl  (wniosekw załączeniu). Zgłoszone wnioski weryfikuje powołana komisja.

Zalany sprzęt gazowy (kuchenki, piece CO)

PGNiG w Warszawie zadeklarowało pomoc w zakupie nowych urządzeń (kuchenki, piece CO, itp.). Zapotrzebowanie na tego typu pomoc jaślanie mogą zgłaszać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej pod numer telefonu: tel. 573 112 294, 573 112 296 lub 13 446 43 28 najpóźniej do piątku, czyli do 3 lipca. Zgłoszenia będą weryfikowane.

Środki do dezynfekcji zalanych powierzchni

Po odbiór środka do dezynfekcji zalanych powierzchni użytkowych mieszkańcy Jasła mogą zgłaszać się do Urzędu Miasta w Jaśle, ul. Rynek 12, w godzinach od godz. 9.00 do godz. 14.00 (przy wejściu od strony ul. Jana Pawła II). Do wydania preparatu konieczne będzie okazanie dokumentu tożsamości.

Odpady popowodziowe

Odpady popowodziowe zbierane są i wywożone na bieżąco. Ciągłe wynoszenie odpadów przez mieszkańców ze względu na ich ogromną uniemożliwia zebranie ich w jednym czasie. Prosimy o zrozumienie i składanie zalanych rzeczy przed swoją posesję w sposób nieblokujący przejazdu.  

Szkody rolne

Szkody rolne w gospodarstwach rolnych (nie są to ogródki przydomowe) można zgłaszać do Wydziału Gospodarki Komunalnej pod nr tel. 13 44 640 14.

Bezpłatnie czyszczenie studni

Po opadnięciu wód gruntowych, pompowane będą studnie przydomowe, które są jedynym źródłem wody pitnej. Trwają telefoniczne zapisy osób chętnych do oczyszczania studni: Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego tel. 13 44 86 348 i 13 44 86 364.

Szczepienia przeciwtężcowe

W Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle, na oddziale SOR, znajdują się szczepionki przeciwtężcowe. Do szczepienia potrzebne jest zaświadczenie od lekarza rodzinnego.  

Strażacy i żołnierze z pomocą

Pracami ochotniczych jednostek pożarniczych, żołnierzami WP i Wojsk Obrony Terytorialnej oraz harcerzami koordynuje Miasto, które zapewnia także dla tych służb wyżywienie. Najwięcej do tej pory służb pracowało na osiedlu Brzyszczki  oraz na ul. Konopnickiej i Towarowej. Pomoc w niwelowaniu szkód należy zgłaszać do Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaśle tel. 13 44 86 348 i 13 44 86 364. W przypadku trudności z połączeniem prosimy o telefon ogólny: 13 44 86 310.

Informacje dla przedsiębiorców zawarte są na stronie www.jaslo.pl w zakładce BIZNES

Wszelkie zgłoszenia, sugestie, zapytania w sprawie pomocy przedsiębiorcy mogą kierować na adres mailowy: tarcza@um.jaslo.pl Informacje o wsparciu na bieżąco są umieszczane na stronie internetowej Urzędu Miasta Jasła w zakładce BIZNES.

Akcja charytatywna

Miasto Jasło przygotowuje zbiórkę finansową dla poszkodowanych w wyniku nawałnic mieszkańców Jasła. Akcja będzie trwała cały miesiąc, więcej  szczegółów przekażemy w najbliższym czasie. Tymczasem osoby chętne do niesienia pomocy mogą przekazywać rzeczy dla osób poszkodowanych. Są to: środki czystości (m.in. płyn do mycia naczyń, okien i podłóg, proszek do prania, mydło w płynie) ręczniki, ścierki, miotły, mopy, wiadra, miski,  duże worki na śmieci, rękawice gumowe, ręczniki papierowe. Rzeczy będą przekazywane na bieżąco potrzebującym mieszkańcom naszego miasta.

Potrzebne rzeczy można  przynosić do:

  • Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej (CITiK, Sokoła 8) tel. 518 825 699

poniedziałek- piątek: godz. 9 – 17, sobota: 10-17, niedziela: 10-16

  • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej  (ul. Szkolna 25) tel. 13 446 43 28 – prosić numer: 107); poniedziałek – piątek: 7.30 – 15.30 (przy wejściu)

Wolontariat

Osoby chętne do pomocy mogą zgłasza się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaśle tel. 13 446 43 28 – prosić numer: 107). W przypadku osób niepełnoletnich potrzebna jest zgoda rodziców bądź opiekunów.

- Reklama -

Więcej artykułów

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły

Ponad 50 laboratoriów w sieci PCI. Dołączają kolejne. W planach łączenie nauki i biznesu

Podkarpackie Centrum Innowacji tworzy regionalną sieć laboratoriów. Już ponad 50 laboratoriów dołączyło do projektu. To ambitne wyzwanie, w którym doświadczenia i wiedza...

Koronawirus znowu w powiecie jasielskim

Wraz z początkiem sierpnia zaczęły pojawiać się nowe zachorowania na COVID-19 w powiecie jasielskim. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w...

Kradł papierosy na stacjach paliw i groził pracownikom

Policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą oraz usiłowanie rozboju. Zatrzymany 30-latek, w minioną sobotę, odwiedzał lokalne stacje...

Trwa przebudowa trzech mostów w Powiecie Jasielskim

Trwają prace polegające na rozbudowie i przebudowie drogi powiatowej Nr 1905R Kąty – Desznica – Świątkowa Wielka – Świątkowa Mała oraz rozbiórce...

Nietrzeźwy kierowca próbował uciec policjantom

Policjanci z Nowego Żmigrodu zatrzymali młodego mężczyznę, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. 22-latek w trakcie kontroli drogowej próbował uciec policjantom...