wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Policja Jasło. „Bezpieczna droga do szkoły”

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Po wakacyjnej przerwie uczniowie wrócili już do szkół. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego wzrosło natężenie ruchu drogowego, zwłaszcza w pobliżu szkół i przedszkoli. Mając na względzie szereg niebezpieczeństw zagrażających dzieciom w drodze do szkoły, jasielscy policjanci podjęli działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa organizując profilaktyczne lekcje i spotkania.

Powrót do szkoły, szczególnie po długiej przerwie, to wyzwanie nie tylko dla uczniów, ale też dla dorosłych. W pierwszych dniach września, najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego mogą być bardziej narażeni na niebezpieczne sytuacje w związku ze wzmożonym ruchem pojazdów. Jak co roku w trosce o ich bezpieczeństwo policjanci realizują działania profilaktyczne w placówkach oświatowych. 

W ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, jasielscy policjanci zajmujący się profilaktyką, dzielnicowi oraz funkcjonariusze ruchu drogowego spotykali się z dziećmi, by przypomnieć im najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Policjanci chętnie uczestniczyli w przedsięwzięciach realizowanych na terenie naszego powiatu. Odwiedzali placówki oświatowe, prowadzili prelekcje oraz zajęcia praktyczne. 

Podczas zajęć teoretycznych mundurowi wykorzystywali zestaw Autochodzik, ucząc dzieci dobrych nawyków związanych z bezpiecznym zachowaniem się na drodze. Policjanci przypominali dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno w ruchu drogowym jak też w miejscu zamieszkania i najbliższym otoczeniu. Dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Jaśle w ramach „Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości i Bezpieczeństwa Obywateli”, uczestnicy zajęć zostali wyposażeni elementy odblaskowe. Najmłodsi słuchacze otrzymali również od policjantów kolorowanki przygotowane przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w ramach programu „Mistrzowie w drodze”. 

Prowadzone działania profilaktyczne cieszą się dużym zainteresowaniem i będą nadal kontynuowane.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły