wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Plenerowe pokazy lotnicze

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W sobotę 12 maja 2018 r. mali pasjonaci nauki wraz z rodzicami uczestniczyli w plenerowych pokazach lotniczych, których organizatorem było Jasielskie Stowarzyszenie Lotnicze „IKAR” im. Leszka Preisnera.

Spotkanie Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego odbyło się w pięknych okolicznościach przyrody, na lądowisku Jasielskiego Stowarzyszenia Lotniczego „IKAR”, gdzie miłośnicy lotnictwa, paralotniarstwa i modelarstwa przygotowali dla małych studentów pełne wrażeń przedpołudnie. Dzieci miały okazję zapoznać się z tajnikami modelarstwa i obejrzeć z bliska  kilkanaście różnych modeli samolotów. Niektórzy z iście inżynierskim zacięciem zabrali się nawet  do ich składania.  Wybrane modele samolotów wzniosły się w powietrze i wykonały w chmurach podniebne akrobacje. Na lądowisku stały również dwa niewielkie samoloty turystyczne, którym można było przyjrzeć się z bliska, a wszyscy chętni uczestnicy zajęć mieli okazję poczuć się jak piloci i usiąść w kabinie za sterami. Nie zawiedli także paralotniarze, którzy pokazali najmłodszym jak sterować paralotnią.

Sobotnie zajęcia były już ostatnim merytorycznym spotkaniem w ramach bieżącego roku akademickiego. Obszerna relacja ze wszystkich zajęć pojawi się po uroczystym zakończeniu tegorocznej edycji Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego.

Fot.: MBP w Jaśle i JSL „IKAR”
Źródło: Juniwersytet

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły