wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Piękny ogród

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Każdy kto ma swój własny dom oraz działkę chce mieć też pięknie urządzony ogród wokół domu, do którego może wyjść odpocząć po ciężkim dniu pracy albo, żeby spędzić miło weekend czy też popołudnie. Dlatego też warto jest się dobrze zastanowić jak rozplanować ogród oraz jakie rośliny w nim posadzić, aby cieszyły oko, ładnie pachniały, a także ogród był cały czas w pięknych kwiatach. To też trzeba się wykazać dużą precyzją przy sadzeniu kwiatów i sadzić je w taki sposób, żeby rośliny kwitły w rożnych porach roku.

Jakie kwiaty warto posadzić do ogrodu, aby ogród cały czas był w pięknych kwiatach?

W ogrodzie należy posadzić takie rośliny, które kwitną naprzemiennie od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Zaczynając od wiosny warto skupić się na takich roślinach, które pięknie kwitną wiosną. Wśród nich są między innymi magnolia, forsycja, pigwowiec, a także małe roślinki jak chociażby tulipany, przebiśniegi, żonkile, bratki oraz wszystkie drzewa owocowe, jakie kwitną właśnie wiosną. Następnie warto posadzić takie kwiaty, które kwitną całe lato, aby gdy tylko przekwitną wiosenne kwiaty to od razu były następne, jakie kwitną. Wśród tych kwiatów powinny się znaleźć chociażby lilie, mieczyki, aksamitki, petunie, lwie paszcze, maciejka, goździki, cynie oraz astry. Większość z tych kwiatów kwitnie praktycznie do pierwszych przymrozków. To też nie trzeba się martwić o to, iż ogród będzie pozbawiony kwiatów. Jeśli natomiast chodzi o jesień to koniecznie w ogrodzie muszą się znaleźć wrzosy, ponieważ bez nich nie można sobie wyobrazić ogrodu późną jesienią, a one mają to do siebie, że kwitną niemalże do pojawienia się śniegu. Także warto znaleźć miejsce na chryzantemy, które również cieszą oko jesienią. Jeśli więc w ogrodzie znajdziemy miejsce na te wszystkie rośliny to mamy gwarancję, iż ogród będzie się pięknie prezentował od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

Co oprócz kwiatów powinno znaleźć się w ogrodzie?

Bardzo ważną rzeczą w ogrodzie jest także trawnik, ponieważ na nim możemy postawić różne rzeczy i dzięki temu miło spędzać czas patrząc chociażby na kwiaty. Warto więc zadbać o to, żeby w ogrodzie znalazł się stół z ławkami, przy którym będzie można wypić kawę i zjeść na przykład podwieczorek. Bardzo fajnie jak na trawniku znajdzie się również huśtawka, gdyż wówczas można się pobujać oraz poczuć się beztrosko. Jeśli mamy do czynienia z dużym ogrodem to jak najbardziej latem jest również wskazany basem, w którym będzie można się ochłodzić i zrelaksować oraz leżak, na którym będzie można się poopalać. Także bardzo istotne jest właściwe rozplanowanie ogrodu, ponieważ dzięki temu będzie można mieć wszystko w zasięgu swojej działki i nie trzeba będzie iść koniecznie na basen albo plażę, aby się poopalać czy też wykąpać. Wszystkie podstawowe atrakcje można bowiem zorganizować we własnym ogrodzie. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo czau, który zastałby zmarnowany na dojazdy, a także w niektórych przypadkach pieniędzy za wypożyczenie chociażby leżaka albo wstęp na basen.

Artykuł został przygotowany przy współpracy z marką www.target.com.pl – producentem produktów ogrodniczych.

Źródłotarget.com.pl
- Reklama -

Podobne artykuły

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wandzia
28 marca, 2020 13:13

wiosna wiosna ach to ty

Janka
19 sierpnia, 2020 13:42

Nawozić i pryskać bo bez tego nic nie bedzie

- Reklama -

Ostatnie artykuły