wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Tysiące wiosennych sadzonek w Jaśle!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W Jaśle na rabatach, donicach i zielonych skwerach pojawiło się 18 tysięcy kwiatowych sadzonek. Wiosną, czyli w pierwszym nasadzeniu Jasło ozdabiać będą stokrotki i bratki, a w lecie pojawią się: begonie, aksamitki, petunie, ipomee oraz rozplenice japońskie i turzyce morrowe. Łącznie nasadzonych zostanie 31 tys. sadzonek różnych gatunków roślin rabatowych.

Nasadzenia co roku planowane są w dwóch etapach – wiosenne na przełomie marca i kwietnia i tak zwane letnie, na przełomie maja i czerwca. Letnie nasadzenia będą zdobić miasto aż do przymrozków jesiennych. Dodatkowo obecnie w parku miejskim podziwiać możemy krokusy – efekt jesiennej akcji rewitalizacyjnej, w której brali udział uczniowie jasielskich szkół.

Przy okazji serdecznie zapraszamy w piątek 22 kwietnia, czyli w Dzień Ziemi,  do parku miejskiego,  gdzie o godz. 10 wspólnie będziemy sadzić drzewa (lipy i graby) i tym samym odmładzać rosnący tam drzewostan. 

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Alina
21 kwietnia, 2022 14:08

Bardzo ładnie, kolorowo i wiosennie.

- Reklama -

Ostatnie artykuły