wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Pfizer testuje szczepionkę przeciw COVID-19 na dzieciach

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Koncern farmaceutyczny Pfizer rozpoczął testowanie szczepionki na małych dzieciach. Druga faza badań jest prowadzona na dzieciach w wieku od 6 miesięcy do 11 lat w Polsce, USA, Hiszpanii i Finlandii. Badania mają na celu dokładniej ocenić bezpieczeństwo, tolerancję i immunogenność szczepionki przeciw COVID-19.

Pfizer informuje, że obecnie trwają badania nad bezpieczeństwem i skutecznością preparatu w grupie dzieci w wieku od 6 miesięcy do 11 lat. Pfizer i BioNTech przewidują zakończenie testów we wrześniu i w zależności od uzyskanych wyników złożą wniosek o dopuszczenie szczepionki przeciwko COVID-19 do stosowania w sytuacji wyjątkowej lub zmianę zakresu warunkowego pozwolenia na dopuszczenie do obrotu dla dwóch grup docelowych, w tym dla dzieci w wieku 2-5 lat i 5–11 lat.

Odczyt danych i złożenie wniosku dotyczącego grupy dzieci w wieku od 6 miesięcy do 2 lat ma nastąpić w czwartym kwartale. – źródło: pfizer.com.pl

Testy szczepionki przeciw COVID-19 na dzieciach

Dzieci zostały zaszczepione w ramach globalnego badania fazy I/II/III, aby dokładniej ocenić bezpieczeństwo, tolerancję i immunogenność szczepionki przeciw COVID-19 firmy Pfizer-BioNTech w grupie dzieci w wieku od 6 miesięcy do 11 lat. Preparat podano w schemacie dwóch dawek (w odstępie około 21 dni) w trzech grupach wiekowych: dzieci w wieku od 5 do 11 lat, od 2 do 5 lat i od 6 miesięcy do 2 lat. – źródło: pfizer.com.pl

Jeszcze nie tak dawno temu panowało przekonanie, że dzieci prawie nie zarażają koronawirusem dorosłych (źródło: badania hiszpańskich naukowców – Rzeczpospolita) i nie jest dla nich szczególnie groźny. Obecnie coraz częściej porusza się temat szczepienia dzieci poniżej 12 roku życia.

Czy należy szczepić dzieci przeciwko COVID-19?

Medialne autorytety medyczne nie są konsekwentne w swoich wypowiedziach. W październiku ubiegłego roku prof. Włodzimierz Gut na antenie radia RFM FM, powiedział że to, że dzieci roznoszą koronawirusa to trochę legenda. W dalszej rozmowie dopytywany o zasadność zamknięcia szkół podstawowych stwierdził, że do dziewiątego roku życia w zasadzie nie zdarzają się ciężkie przypadki wśród dzieci.

Dlatego warto dopuścić do głosu drugą stronę, którą reprezentuje Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców.

Obecnie postępująca propaganda nie dopuszcza do głosu lekarzy i naukowców spoza głównego nurtu medialnego. Każdego, kto nie chce przyjąć szczepionki, podważa jej sens lub bezpieczeństwo, określa się mianem antyszczepionkowca. Trudno jednak stawiać takie zarzuty ludziom nauki.  

Rozwój medycyny daje nam szanse na dłuższe i lepsze życie, jednak nie można bezgranicznie pokładać zaufania w wielkich koncernach farmaceutycznych. Odnosi się to zwłaszcza do koncernu Pfizer, który w przeszłości wypłacał gigantyczne odszkodowania za skutki swoich nieetycznych działań.

- Reklama -

Podobne artykuły

7 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

7 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Danuta
8 sierpnia, 2021 16:11

Jakim trzeba być zwyrolem, żeby poddawać swoje 6 miesieczne dziecko eksperymentom medycznym! Ile płacą tym pseudo rodzicom?!!!

Monika
8 sierpnia, 2021 17:18
Odpowiedź na  Danuta

Chyba te dzieci nie mają rodziców, bo żaden rodzic na coś takiego by się nie zgodził

zero muzgu
8 sierpnia, 2021 18:37

Obecnie postępująca propaganda. Antyszczepionkowy debil nadaje.Takich jak ty powinno sie zamykać. Zresztą cały pis jest antyszczepionkowy. Kto się nie szczepi ten jest z pisu.

Eta
8 sierpnia, 2021 18:45
Odpowiedź na  zero muzgu

Ty już od dawna jesteś zamknięty w swoim ciasnym swiatopoglądzie kreowanym przez duże media. Co rząd każe to wykonasz bezmyślny matole

Witek
8 sierpnia, 2021 21:09
Odpowiedź na  zero muzgu

Pozdrawiam koalicję szczepionkową! Pożyteczni nieświadomi głupcy nabijacie kasę wielkim koncernom farmaceutycznym, oddajecie im nawet swoje dzieci.

jajajaja
8 sierpnia, 2021 23:30
Odpowiedź na  zero muzgu

bardzo trafnie dobrałeś do siebie swój nick

Akjam
10 sierpnia, 2021 20:10
Odpowiedź na  zero muzgu

Powiedzial co wiedzial i ile zjadl. Poza tym muzg pisze sie przez ó.

- Reklama -

Ostatnie artykuły