wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Cała prawda o koncernie farmaceutycznym Pfizer – producencie szczepionek na COVID-19

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Każdy kto nawołuje do masowych szczepień na koronawirusa powinien najpierw zapoznać się z firmami produkującymi szczepionki. Jedną z nich jest koncern farmaceutyczny Pfizer, którego można określić mianem recydywisty, biorąc pod uwagę liczbę i skalę skandali oraz oszustw medycznych.  

W 2009 r. koncern farmaceutyczny Pfizer uznał swoją winę i zgodził się zapłacić aż 2,3 mld dolarów kary za promowanie przyjmowania swoich leków niezgodnie z ich przeznaczeniem. Reklamowany przez producenta lek Bextra nie powinien, jak przekonywał Pfizer, być stosowany przeciwko każdego rodzaju bólom, a jedynie przeciwko bólom stawów i bólom menstruacyjnym. Pfizer zawyżył maksymalną dawkę, jaką mógł przyjąć pacjent kierując się zyskami. Ostatecznie w lek został wycofany z rynku ze względu na możliwość powikłań kardiologicznych. – http://biznes.onet.pl/

Takie same zarzuty dotyczyły leku przeciwko schizofrenii, Geodon, reklamowanemu jako lek na depresję i demencję. Podobnie było w przypadku antybiotyku Zyvox i leku przeciw epilepsji Lyrica. Pfizer przekupywał lekarzy, żeby przepisywali go pacjentom i nakłaniali do zażywania leków ich produkcji, w tym Viagry. Jak podaje http://biznes.onet.pl/ Byłemu pracownikowi firmy, Johnowi Kopchinskiemu, za poinformowanie władz o nieprawidłowościach obiecano 51,5 mln dolarów.

Za co jeszcze płacił odszkodowania Pfizer?

Koncern farmaceutyczny Pfizer zapłacił 14,5 mld dolarów (słownie: czternaście i pół miliarda dolarów!!!) odszkodowań za fałszywy marketing Detrolu, leku na przerost prostaty. Z czego 11,8 mld dolarów miał wypłacić amerykańskiemu rządowi, a 2,6 mld dolarów miało zostać skierowane do Medicaid.

Detrol był początkowo lekiem przepisywanym kobietom na schorzenia dróg moczowych. Koncern przedłożył jednak zysk nad zdrowie klientów i uznał, że sprzedaż leku wzrośnie jeszcze bardziej jeśli przekupi się lekarzy by przepisywali go na kłopoty z prostatą. Jak wiadomo problem powiększonej prostaty jest bardzo częstą przypadłością dojrzałych mężczyzn, więc sprzedaż Detrolu stała się dla koncernu prawdziwą żyłą złota.

W sądzie udowodniono, że Pfizer starał się zwiększyć sprzedaż Detrolu płacąc łapówki lekarzom, którzy zalecali zażywanie dużych jego ilości. Ponadto udowodniono, że koncern premiował pracowników, którzy w ten sposób reklamowali ten lek, a wstrzymywał premie tym, którzy tego odmówili.

Źródło: https://www.money.pl

Na sam koniec informacja, którą pozostawiamy do samodzielnej oceny. Otóż prezes Pfizera zdecydował się sprzedać swoje akcje za niemal 5,6 mln dolarów w dniu, w którym koncern poinformował o dużej skuteczności swojej szczepionki na COVID-19. Czy tak się postępuje mając niezawodny i innowacyjny produkt? – źródło: www.konkret24.tvn24.pl

Szczepionki są dobrem cywilizacyjnym. Nie chcemy zniechęcać do szczepień, ale jako niezależne medium, naszym obowiązkiem jest przedstawianie rzetelnych faktów. Z kolei obowiązkiem każdej świadomej osoby jest zbieranie informacji, które pomogą w podjęciu racjonalnej decyzji.   

- Reklama -

Podobne artykuły

50 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

50 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Marta
30 grudnia, 2020 18:32

Ja,……. nikogo zaszczepić pod przymusem nie mogą. Wyklucza to konstytucyjne jak i europejskie. Swoją ustawą mogą sobie tyłek podetrzeć.

otto
8 maja, 2021 20:17
Odpowiedź na  Marta

NIEMOGĄ???? to niedlugo zobaczysz jak sie nie zaszczepisz to do pracy nie wejdziesz.Chesz miec na chlebek to sie zaszczep.Tak własnie bedzie

Piotr
17 lipca, 2021 13:12
Odpowiedź na  otto

Jeżeli większość pracowników odmówi, to zobaczymy co wtedy zrobią.Jak można zmuszać ludzi do przyjmowania produktu w fazie eksperymentalnej? Nawet producent nie może określić skutków ubocznych w dłuższym okresie po szczepieniu.

Peterpeterson
18 stycznia, 2022 02:30
Odpowiedź na  Piotr

Skutki uboczne już dawno są znane

Ania
21 kwietnia, 2022 10:37
Odpowiedź na  otto

I doczekałam się!!!! Dzisiaj czyli 21 kwietnia 2022 roku jest już po pandemii, Polska nie chce płacić Phajzerowi pieniędzy za szczepionki. Kontrakty opiewają na 6 miliardów euro:))) Jest wojna w Ukrainie i covid spier(…)ił w zaświaty :))))
Jestem z siebie dumna, że nie uległam i nie zaszczepiłam się , moja rodzina również, nikt z pracy mnie nie wyrzucił, nikt nie zmuszał do szczepień, wakacje spędzałam jak zwykle. Śmieję się w głoś z tych co ślepo wierzyli w covidową propagandę. Niedługo jedn0 co zobaczę to zgony z powodu szczepionek. Żegnam matoły!!!!!!

nhvbjm
6 maja, 2022 21:59
Odpowiedź na  Ania

Wulgaryzmy usuwają z automatu

future
2 stycznia, 2021 12:52

najlepsza rzetelna redakcja!!!!!!!!!!!! dziekuje!!!!!!!! szkoda ze o tym nie mowia w tv!!!!!!!

30 latek
2 stycznia, 2021 12:50

Dziekuje za artykul, daje duzo do myslenia

Szeikn
28 lutego, 2021 11:13

Wole zaufac sputnikówi v niż tej szajce z wallstreet

kasia g.
27 czerwca, 2021 22:58

Dzień dobry. W powyższym artykule napisane jest, ze za fałszywy marketing Detrolu Pfizer zapłacił 14,5 mld dolarow. Natomiast na stronie
https://violationtracker.goodjobsfirst.org/parent/pfizer
Jest napisane, że od 2000 r Pfizer zapłacił w sumie wszystich kar około 4,7 mld dolarów. Z czego wynika ta różnica?

Bieszczyn
18 września, 2022 12:08

natychmiast po drugiej wojnie robili testy szczepionkowe na swojej niższej rasie robią do dziś jak się tylko daje . Pejsate to zwyrodnialcy i szubraWCY.

Piotr
16 czerwca, 2022 08:27

Oprócz tego, ile odszkodowań zapłaciła firma, chciałbym sie dowiedzieć, na ile lat do więzienia poszli za to ludzi osobiści odpowiedzialni.

Manna
19 stycznia, 2021 16:04

Sprzedaż akcji była ustalona już dużo wcześniej.

Ilona33
8 marca, 2021 23:27

Szukamy pomocy dla Synka który mając 2 latka po szczepionce zachorował na raka krwi – białaczkę. Aktualnie chemioterapią leczymy wznowę raka, łącznie to już 6 lat nieustającej walki z nowotworem. Tak długotrwała i bardzo agresywna chemioterapia wyniszczyła i osłabiła znacznie organizm Syna, uszkadzając liczne organy wewnętrzne głównie serce, wątrobę, nerki i oba jąderka, które musiały zostać amputowane… Prócz dużych kosztów leczenia czekają Synka jeszcze dwie operacje nierefundowane przez NFZ oraz skomplikowana i kosztowna terapia steroidowa. Łącznie jest to około 80-90 tysięcy złotych, których w tej trudnej sytuacji nie posiadamy i nie jesteśmy w stanie samodzielnie ich zebrać. Jeśli ktoś może wspomóc… Czytaj więcej »

Jpikwd
29 grudnia, 2020 15:13

Pisiokonfederatki szczepcie sie szybciej narod ozdrowieje

mirnal
29 października, 2021 19:51

Czy to prawda, że większość poległych na kowid, to osoby niezaszczepione, z mniejszych miejscowości, z gorszym wykształceniem i jednocześnie to zwolennicy PiS? I tacy to zamieszkują raczej tereny wschodniej Polski? Gdyby Kresy nadal należały do RP, to mielibyśmy jeszcze gorszy wskaźnik wyszczepień…

JAnka
8 stycznia, 2022 21:42
Odpowiedź na  mirnal

Nie nie prawda. Czysta propaganda. Przecież na wschodzie mniej ludzi choruje. A co to jest Kowid? 😉

Mr.Q
18 stycznia, 2021 18:35

Tak rzetelne dziennikarstwo, że nawet nie sprawdziło lub nie chciało napisać, że sprzedaż była ustalona szybciej (bo nielegalne jest sprzedanie od tak akcji przez CEO i kontrolują to odpowiednie służby). Ale najważniejsze, że artykuł z clickbaitowym tytułem dobrze ściąga kliknięcia…

piotr
26 stycznia, 2021 21:55
Odpowiedź na  Mr.Q

Ok termin sprzedaży akcji został ustalony wcześniej (prezes mógł przewidzieć mniej więcej jak przebiegają prace nad szczepionką), ale termin podania informacji HURA MAMY SZCZEPIONKĘ zależał już tylko od prezesa i zrobił to dzień przed sprzedażą swoich akcji. Jak dla mnie to jeszcze gorzej….Mr.Q kolego nie popisałeś się

Karol
14 lutego, 2021 20:44
Odpowiedź na  piotr

akcje w ciągu roku miały nieco wyższe notowania przed wynalezieniem szczepionki, natomiast z tego co wiem prezes złożył zlecenie kilka miesięcy/2-3/ wcześniej z ceną, która została osiągnięta w dniu podania info o szczepionce, sadzę, że tu 80 dolków za akcję zobaczymy, Pfizer podał, że w 2020 na samej szczepionce zarobi 15 miliardów dolarów

Peterpeterson
18 stycznia, 2022 02:33
Odpowiedź na  piotr

Są inteligentni, mniej inteligentni i debile 😉

otto
8 maja, 2021 20:19
Odpowiedź na  Mr.Q

Alez jak najbardziej sprzedaz ustalona była wczesniej bo wiedzieli kiedy bedzie epidemia:P

Echc
1 stycznia, 2021 23:29

A ja wezmę szczepionkę jeśli będzie ona dostępna dla noworodków:) .

Trzebionki
5 lutego, 2021 16:55
Odpowiedź na  Echc

Najlepiej prosto w oko albo w płyn mózgowo-rdzeniowy żeby adiuwant mocniej durny neuron wyklepał. Z wyrazem utylizacji.

Pola
7 maja, 2021 19:04
Odpowiedź na  Echc

Spojrz na historie. Bylo wiele szkodliwych szczepionek rowniez dla noworodkow wprowadzonych w obieg a powodujacych nawet smierci, ktore szybko wycofano. To nie jest zaden wyznacznik. Masa ludzi wyszczepiona a badan na skutki dlugoterminowe nie ma. Naukowcy poddaja w watpliwosc korzysci ponad straty, nie wiadomo czy skutki dkugoterminowe beda nie gorsze po szczepionce niz po samym covidzie.

Anka
8 stycznia, 2022 21:43
Odpowiedź na  Echc

Pewnie już niedługo

Telimena
5 sierpnia, 2021 07:18

Niestety ale ro nie jest rzetelne dziennikarstwo. Błędne kwoty, manipulacja! Wstyd gazeto moje Jasło. Poza tym każdy koncern farmaceutyczny stara się przekupić lekarzy jak tylko może, leki w rekach lekomanów zwl w Polsce to Żyła złota. W innych krajach nie ma aż takiego wyboru leków, mniej chętnie przepisuje się antybiotyki i inne farmaceutyki. Zajrzyjcie pod pierzynę Bayera i innych firm czy czasem nie mieli takich samych wpadek. Niee, wy wolicie szczuć i poddawać niebezpieczeństwu ludzi, którzy mogą umrzeć na kowida lub nabawić się długotrwałych komplikacji po jego przebyciu. Trudno, jeśli są osoby, które chcą umrzeć to ich sprawa ale niech… Czytaj więcej »

mliko
27 sierpnia, 2021 10:46
Odpowiedź na  Telimena

Jak się boisz to siedź w chałupie. Co prawda zabolała. Naiwniaku taka straszna pandemia że jak nie wywalisz milionów za szczepionkę to ci nie dadzą tej szprycy pfizera tak dbają o twoje zdrowie i życie.

Maggy
23 września, 2021 10:56
Odpowiedź na  Telimena

I bang! Telimena pewnie zaszczepiona Pfizerem. Nie ośmieszaj się brakiem wiedzy.To, że dałaś sobie wstrzyknąć ów preparat, to nie znaczy, ze on chroni przed zarażeniem innych lub chorobą, a nawet zgonem. Przykład- Izrael, Wlk Brytania itp.
Odnosząc się do umowy-nie ma prawa tak brzmieć. Tak samo płacę obowiązkową składkę zdrowotną i niezależnie od źródła choroby (otyłość, alkoholizm, HIV lub gruźlica) mam takie samo jak SZ.P Telimena korzystać z POZ i szpitali.
Jest wiele źródeł uzyskiwania wiedzy, wyłącz TV, włącz myślenie. Dałaś się ogłupić propagandzie.

Marcin
1 września, 2022 12:40
Odpowiedź na  Telimena

https://fb.watch/fghnhlsrZH/ polecam obejrzeć to

Jaja
13 stycznia, 2021 11:47

Nastawieni na zysk może tak ale nie ma mowy o tym że którykolwiek lek byl nieskuteczny bądź szkodliwy

google nie boli
23 stycznia, 2021 20:00
Odpowiedź na  Jaja

2,3 mld dolarów – Pfizer W 2009 roku największy na świecie koncern farmaceutyczny Pfizer przyznał się do winy i zgodził się zapłacić 2,3 mld dolarów kary za to, że promował przyjmowanie swoich leków w sposób niezgodny z ich właściwym przeznaczeniem. Firmę oskarżono o wprowadzanie klientów w błąd w kwestii dopuszczalnej dawki i zastosowań wycofanego już z rynku leku Bextra, którego wbrew twierdzeniom producenta nie powinno się było stosować przeciw wszystkim rodzajom bólu, a jedynie przeciw bólom stawów i bólom menstruacyjnym. Podobne zarzuty dotyczyły specyfiku przeciwko schizofrenii Geodon, antybiotyku Zyvox i leku przeciw epilepsji Lyrica. Ponadto Pfizera oskarżono o płacenie lekarzom… Czytaj więcej »

otto
8 maja, 2021 20:20
Odpowiedź na  Jaja

CHyba ci mozg wyparowal skoro to napisales

Lolek
28 grudnia, 2020 14:07

Śmiech mnie ogarnia. To są jakieś teorie spiskowe?

Tomek
29 grudnia, 2020 11:53
Odpowiedź na  Lolek

Nie, to nie są teorie spiskowe. Nie umiesz czytać ze zrozumieniem PISmatołku.

Ja,...........
14 grudnia, 2020 23:53

Ludzi należy agitować do szczepień Jeżeli 50% się zaszczepi to nie będą rozważać szczepień przymusowych o czym wspomniał rząd

Dorota
21 grudnia, 2020 14:25
Odpowiedź na  Ja,...........

Nie! Żadnej agitacji, jedynie rzetelne informacje o plusach i minusach
Szczepienia, o możliwych ubocznych skutkach i ich częstotliwości (tak jak to ma miejsce w ulotkach leków). Każdy z nas musi sam podjąć decyzję, bo to nasze zdrowie i życie,

loool
21 grudnia, 2020 20:53
Odpowiedź na  Ja,...........

bardzo się mylisz…

Mariusz
27 grudnia, 2020 19:31
Odpowiedź na  Ja,...........

Zawsze można zmienić rząd 😉

saferin
27 grudnia, 2020 19:41
Odpowiedź na  Mariusz

Na jaki??? Na komuchów z Lewicy, którzy chcą przymusowych szczepień, czy na nieudaczników z PO, którzy też są za przymusem szczepień?

Bartek
28 grudnia, 2020 09:51
Odpowiedź na  saferin

Jasne ,lepiej być rządzonym przez przygłupów wybranych przez przygłupów, którzy w imię dostania trochę ochłapów do portfela spie####ili to co Nam się udało osiągnąć. A nie zakompleksione wioskowe Dziady i Baby teraz mogą się profesorom równać

pol
29 grudnia, 2020 00:24
Odpowiedź na  Bartek

SAM JESTEŚ PRZYGŁUP

Last edited 3 lat temu by pol
jackbud
3 stycznia, 2021 21:23
Odpowiedź na  Bartek

A co wam się udało osiągnąć, jeśli można zapytać? Może się wam udało pierwszy milion ukraś? A może udało się sprzedać prawie wszystkie Banki albo tytuły prasowe? Z pewnością udało się wam zrobić ze znacznej części społeczeństwa dziadów na łasce zachodnich korporacji? A poniżanie innych, być może słabiej radzących sobie ludzi, do tej pory wam się udaje. Czy w takim razie jest czego żałować? Pozdrawiam „Jaśnie Wyższą Sferę”

NaPewnoNiePiss
21 stycznia, 2021 21:49
Odpowiedź na  jackbud

selekcja naturalna to sie nazywa. Witamy w 2021. Nie chce kartek na żywność a PIS tylko zaciera sobie ręce. MA prostych wyborców, wioski, ludzie bez wykształcenia i perspektyw na życie. JAk ktoś chce żyć w komunie to niech żyje, ale niech nie hamuje nas przed rozwojem. Nic co Państwowe nie jest dobre. Oby była prywatyzacja wszystkiego włącznie ze służbą zdrowia

Grzegorz
13 maja, 2021 09:16
Odpowiedź na  NaPewnoNiePiss

Popieram w 100%, ale po antylajkach widać, że tu cała masa komuchów.

Anonimowo
2 maja, 2021 19:12
Odpowiedź na  Bartek

Ty baranie lewacki

Anna
29 grudnia, 2020 20:05
Odpowiedź na  saferin

Opuść te dostępne tu i teraz opcje polityczne i szukaj dogodnych Tobie. Tam, gdzie Ci pasuje. Nie ma przymusu i zniewolenia.

Marcin
3 stycznia, 2021 22:46
Odpowiedź na  saferin

Konfederacja

pacjent
22 marca, 2021 20:35
Odpowiedź na  Marcin

Prosowieckie truchła

Maggy
23 września, 2021 11:07
Odpowiedź na  Ja,...........

Jeśli trzeba namawiać, zachęcać, straszyć, dawać nagrody, wmawiać, że to takie cudo jest, to znaczy, że ten preparat to nic dobrego nie jest. Ludzie to nie barany i jak jest dobre, to znajdą do tego drogę. Eksperci z TV siedzą w kieszeniach firm farmaceutycznych za granty, to muszą się wykazać, nawet kosztem zeszmacenia się. To samo politycy. Uważasz, że ten dług, jakiego jeszcze nie mieliśmy to za darmo dają? Ludzie się poszczepili, duża część przechorowała (ich nie biorą pod uwagę w statystykach, czemu?) a oni dalej swoje.. I tak będą się starali wprowadzić przymusowe, bo nie po to nakupili tyle… Czytaj więcej »

- Reklama -

Ostatnie artykuły