wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Perfumy, które kochają Paryżanki

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Powodów, aby odwiedzić Paryż, nie brakuje. Romantyczna wieża Eiffla, pełny sztuki Luwr, wspaniała architektura czy pokazy mody najznamienitszych projektantów to tylko, niektóre z nich. Z wizyty w stolicy Francji ucieszy się też każdy fan pięknych zapachów. W Paryżu narodziły się bowiem najlepsze francuskie pachnidła, a na ulicach odnaleźć można ślady działalności takich postaci jak Coco Chanel czy Yves Saint Laurent. Stworzone przez nich zapachy to must have każdej eleganckiej Paryżanki. Ich kolekcje pachnideł nie ograniczają się jednak tylko do Chanel no 5 czy La Nuit de l’homme. Jakie jeszcze zapachy oddają paryski szyk i elegancje?

Perfumowy Paryż

Spacer po Paryżu pozwala na własne oczy przekonać się, że to miasto jest perfumową stolicą świata. Sztuka tworzenia i mieszania pięknych zapachów kwitnie nadal i to na każdym kroku. Witryny mijanych sklepów mienią się blaskiem różnokolorowych flakonów, a każdy róg pachnie niezwykłą mieszanką zapachów. Prawdziwym zagłębiem perfumowym jest butik Guerlain na Champs-Élysées zapraszający na testy nowości. Szykowne Paryżanki często odwiedzają też Place Vendôme będący królestwem niszowych zapachów m.in. Annick Goutal.

Perfumowy Paryż

Po francuskie perfumy nie trzeba jednak udać się na zakupy do Paryża. Piękne zapachy, które kochają eleganckie Paryżanki, dostępne są też w polskich perfumeriach internetowych. Kupisz w nich zarówno kultowe zapachy takie jak Chanel No. 5 czy Miss. Jeśli szukasz mniej znanych, ale równie eleganckich zapachów, odwiedź natomiast https://tagomago.pl/collections/nina-ricci, gdzie czekają na Ciebie perfumy Nina Ricci. Ulubionym zapachem Francuzek od Niny Ricci są skromnie brzmiące perfumy Nina o słodko kwaśnym zapachu łączącym nowoczesność z dużą dozą romantyzmu.

Ulubione perfumy eleganckich Paryżanek – poznaj je wszystkie!

Szukając informacji o francuskich perfumach, najczęściej polecanym pachnidłem jest Chanel No. 5. Jest to absolutnie kultowy zapach, który zna każda kobieta. Stworzony dla domu mody Coco Chanel od lat kojarzy się z luksusem i elegancją. Daleko za nim znajduje się zapach Guerlain Shalimar.

Perfumy

Jeśli jednak chcesz naśladować styl Paryżanek, musisz wiedzieć, że nie zawsze wybierają one oczywiste zapachy. Francuska elegancja lubuje się w niszowych zapachach i oryginalnych pozycjach. We francuskich perfumeriach dużym zainteresowaniem cieszą się takie pachnidła jak:

  • Guerlain La Petite Robe Noire – uznawane za kwintesencję francuskiego czaru i uroku; zachęcają one wyrafinowanym kwiatowo – owocowym zapachem; są to perfumy ponadczasowe, które przyrównać można do kultowej małej czarnej;
  • Jean Paul Gaultier Classique – jest to elegancki zapach łączący ze sobą wonie anyżu, róży i słodkiego kwiatu pomarańczy;
  • Yves Saint Laurent Black Opium – to jeden z najchętniej wybieranych zapachów jesiennych; otula ciepłymi aromatami kawy, wanilii, kwiatu pomarańczy i różowego pieprzu; ze względu na swoją zmysłowość często łączony jest z wieczorowymi kreacjami. 
- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły