wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Oto jak powstawał mural na budynku przy ul. Kościuszki w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Okazuje się, że szare jasielskie budynki, często pokryte wulgarnymi napisami mogą być nośnikiem niebanalnej sztuki. Udowodnił to Sylwester Łaskawski, który jest autorem nowego muralu na bloku nr. 55 przy ul. Kościuszki w Jaśle.

Sylwester Łaskawski to jasielski artysta, którego prace zdobią wiele miejskich przestrzeni. W Jaśle możemy je oglądać przy ul. Wincentego Pola, gdzie ścianę zdobi patriotyczny mural, z okazji 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Malowidło przedstawia wznoszenie Orła Białego przez Stanisława Szymańskiego przed tłumem ludzi na budynku starostwa w Jaśle w roku 1918. / źródło: www.sztukwizja.pl

Kolejnym jego wspaniałym dziełem jest mural z Janem Pawłem II przy placu Inwalidów Wojennych. To oczywiście nie wszystkie jego malunki. Artysta tworzy w wielu miastach w Polsce i za granicą. Zachęcamy do zapoznania się z galerią jego prac pod adresem http://sztukwizja.pl/load-more-auto/portfolio/

Mural dla MOSiR w Jaśle wykonany w sali wspinaczkowej dla młodzieży szkolnej. / źródło: www.sztukwizja.pl

Sylwester na swojej stronie internetowej wspomina, jak wiele lat temu odkrył w sobie pasję artystyczną – zacząłem tworzyć różnego rodzaju graffiti, które po pewnym czasie wywoływały zachwyt tych, którzy je oglądali. Taka motywacja sprawiła, że na dobre rozpocząłem przygodę z malarstwem artystycznym, poznając coraz to nowe techniki.

Moja przygoda z malowaniem zaczęła się blisko 20 lat temu. Pierwsze koty za płoty były w formie graffiti. W kolejnym etapie było poznawanie magii aerografu. Na ten moment maluję głównie pistoletami natryskowymi oraz aerografem, w grę wchodzą również pędzle, markery, autorskie projekty, przy których wykorzystuję różnego rodzaju tynki dekoracyjne.

Cieszymy się, że są ludzie, którzy potrafią tknąć w miasto swojego ducha i ożywić je na nowo. Mamy nadzieję, ze Pan Sylwester nadal będzie nas zachwycał swoim talentem.

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Zachwycona
15 sierpnia, 2020 21:17

Taki powinien być kierunek władz miasta (każdego miasta). Wspieranie sztuki, talentów, ożywianie martwych miejskich przestrzeni. To działa również na wandali, bo trzeba być pozbawionym emocji i serca, żeby pisać sprayem po budynku, który pokrywa takie działo! A Pan Sylwester jest po prostu przecudowny! Gdzie ten Pan dojrzewał, kto go wychował, że teraz tyle w nim talentu i piękna. Bo artysta nie tworzy, artysta tylko uzewnętrznia swoje własne wewnętrzne piękno.

- Reklama -

Ostatnie artykuły