wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Strona głównaAktualnościObywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

Czujnością i odpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec naszego powiatu, który w ubiegły piątek uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Mężczyzna zabrał kluczyki kierującemu osobowym volkswagenem i powiadomił Policję. Nieodpowiedzialny kierowca miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Do obywatelskiego zatrzymania doszło w piątek na ulicy Floriańskiej w Jaśle. Po godz. 12, dyżurny jasielskiej komendy został poinformowany o ujęciu nietrzeźwego kierującego. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze jasielskiej drogówki. Od wskazanego mężczyzny czuć było silną woń alkoholu. Podczas badania trzeźwości okazało się, że 35-letni mieszkaniec powiatu limanowskiego miał 3,3 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci ustalili, że mężczyzna chwilę wcześniej jechał osobowym volkswagenem ulicą Floriańską w kierunku Czeluśnicy. Już tam jego zachowanie i styl jazdy wzbudzało podejrzenia. Jadący za nim 34-letni mieszkaniec naszego powiatu zauważył, że mężczyzna jechał niepewnie, zatrzymywał się i wykonywał niebezpieczne manewry, zjeżdzając nawet na przeciwny pas ruchu. W obawie o bezpieczeństo innych uczeników ruchu 34-latek zabrał kierowcy kluczyki i przypilnował go, do przyjazdu policjantów.

Dzięki szybkiej i zdecyowanej reakcji nie doszło do tragedii. Zatrzymany przez policjantów nietrzeźwy kierowca stracił prawo jazdy. Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem.

Policjanci przypominają, że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy z nas w sposób anonimowy może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci z pewnością sprawdzą każdy sygnał.

ŹródłoKPP Jasło
Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Danuta
13 sierpnia, 2019 21:02

Zatrzymywać niedoszłych morderców! Oni mogą zabić nas, naszą matkę, męża albo nasze dzieci! Osoby, które dokonały tego obywatelskiego zatrzymania powinny zostać wyróżnione, nawet symboliczną nagrodą.

Jarozbawca
13 sierpnia, 2019 21:29

I każdy zostałby milicjantem amatorem dla 50+

Najnowsze artykuły