wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Nagrodzono laureatów konkursu „Lajkuję – nie hejtuję”

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Jaśle odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu literacko – plastycznego „Lajkuję – nie hejtuję”. Konkurs był odpowiedzią na narastającą mowę nienawiści w Internecie, a jego celem było promowanie wśród młodzieży pozytywnych zachowań. Organizatorami konkursu był Starosta jasielski, Młodzieżowym Dom Kultury w Jaśle i Komenda Powiatowa Policji w Jaśle.

Hejtu doświadczają dzisiaj samorządowcy, politycy, osoby publiczne i policja. Doświadczają go również mniejszości i zwykli ludzie

Jan Muzyka
- Reklama -

W konkursie brali udział uczniowie klas VI- VIII szkół ponadpodstawowych z powiatu jasielskiego. Łącznie wzięło w nim udział aż 79 osób, spośród których wyłoniono 9 zwycięzców. Dodatkowo zostało wyróznione 10 osób.

W skład komisji konkursowej wchodzili:

  • Barbara Pawłowska (przewodnicząca komisji)
  • Alicja Romanow
  • Justyna Maniak
  • Agnieszka Olszewska
  • Magdalena Wójcik
Nagrodzono laureatów konkursu „Lajkuję – nie hejtuję”

Laureaci otrzymali z rąk organizatorów okolicznościowe dyplomy i nagrody. W imieniu Starosty jasielskiego gratulacje złożył etatowy członek Zarządu Powiatu w Jaśle Jan Muzyka:

Chciałbym w imieniu Starosty jasielskiego Adama Pawlusia i swoim podziękować organizatorom i uczestnikom tego konkursu oraz pogratulować jego laureatom. Jest to nasz wspólny konkurs.

Wszyscy wiemy ile złych słów i hejtu wylewa się w przestrzeni publicznej, a zwłaszcza w Internecie. Słowem można zranić, a nawet zabić. Zależy nam, aby promować dobre zachowania, a ten nasz konkurs znakomicie się w tą promocję wpisuje.

Hejtu doświadczają dzisiaj samorządowcy, politycy, osoby publiczne i policja. Doświadczają go również mniejszości i zwykli ludzie. Konkurs „Lajkuję nie Hejtuję” propaguje właściwe, dobre zachowania. To jest nasz pierwszy konkurs, ale myślę, że nie będzie ostatnim.

Jeszcze raz wszystkim dziękuję za uczestnictwo i gratuluje zwycięzcom.

Listę laureatów i wszystkie zwycięskie prace można zobaczyć na stronie internetowej Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle.

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Elwi
18 marca, 2021 18:15

Hejt był zawsze, chociaż inaczej się to kiedyś nazywało, ale w dobie internetu jeszcze łatwiej kogoś zaszczuć. Dobra inicjatywa!

- Reklama -

Ostatnie artykuły