wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Mieszkańcy zdecydowali – znamy wyniki Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Projekt „Nabierz tężyzny pod tężnią – Jasło oddycha zdrowo” zdobył największe poparcie mieszkańców w trzeciej edycji Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego (JBO). Jednak aż trzy projekty będą mogły być zrealizowane. Zgodnie z wyborem jaślan, oprócz głównego projektu dotyczącego budowy tężni solankowej, szansę na realizację uzyskały również dwa inne projekty: „Franciszkańskie kolędowanie z Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem” oraz „Murale dla mieszkańców Jasła”. Pula przeznaczona na budżet obywatelski wynosiła pół miliona złotych. 

W tegorocznej edycji rywalizowało sześć projektów, ale najbardziej emocjonująca rywalizacja o pierwsze miejsce toczyła się pomiędzy dwoma nr 1 i 5: „Nabierz tężyzny pod tężnią – Jasło oddycha zdrowo” oraz „Pumptrack – budowa asfaltowego toru rowerowego w Jaśle”. Ostatecznie pierwsze miejsce wywalczył projekt nr 1 zdobywając 451 głosów i to on zagwarantował sobie pierwszeństwo w realizacji.

Dobrą wiadomością jest dodatkowo to, że w ramach tej edycji budżetu będą mogły być również zrealizowane jeszcze dwa projekty: Franciszkańskie kolędowanie z Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem oraz Murale dla mieszkańców Jasła. Jest to możliwe gdyż koszt zwycięskiego projektu nie wyczerpie całej puli pieniędzy przeznaczonych na tę edycję JBO, czyli 500 tys. zł. Zatem zgodnie z regulaminem, w takim przypadku, realizowane są również te projekty, które kolejno otrzymały największą liczbę głosów, a ich budżet mieści się w pozostałej puli środków.

Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w tę edycję JBO, zarówno przy okazji składania projektów, jak również w czasie głosowania. Już w przyszłym roku będziemy mogli korzystać z efektów, jakie oferują zwycięskie projekty.

Oficjalne wyniki głosowania mieszkańców (suma głosów elektronicznych i tradycyjnych):

numer projektunazwa projektuwartośćliczba głosów
  1.  Nabierz tężyzny pod tężnią – Jasło oddycha zdrowo  378,5 tys. zł  451
  2.  Jasielska liga e-sportu  72 tys. zł  1
  3.  Franciszkańskie kolędowanie z Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem  35,7 tys. zł  31
  4.  Murale dla mieszkańców Jasła
 (obiekty wybrane przez mieszkańców)
  35 tys. zł    28
  5.  Pumptrack – budowa asfaltowego toru rowerowego w Jaśle  499 tys. zł  339
  6.  Budowa oświetlenia toru rolkowego na terenie MOSiR w Jaśle  170 tys. zł  13
- Reklama -

Podobne artykuły

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Ghjjiooitrefu
11 grudnia, 2020 21:27

Tężnia generuje wysokie koszty Szacunkowy koszt rocznego utrzymania to 30. 000 zł. Koszt ten związany jest między innymi z wymianą wkładów solankowych, co najmniej raz na pół roku. Należy również wziąć pod uwagę ewentualną konserwację,nadzór co spowoduje że kwota utrzymania będzie opiewac na 70.000 minimum

Mr. Zagłada
11 grudnia, 2020 21:46
Odpowiedź na  Ghjjiooitrefu

BRAWO JASŁO!!! Wioska pozbawiona rozumu

- Reklama -

Ostatnie artykuły