wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Mieszkańcy Jasła czekają na tężnię solankową. Właśnie trwa jej rozruch

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Mieszkańcy Jasła w ramach budżetu obywatelskiego zadecydowali, że w Jaśle ma powstać tężnia solankowa. Tężnia miała powstać w miejscu ogólnodostępnym dla mieszkańców Jasła, jednak ostatecznie okazało się, że będzie zbudowana na terenie kompleksu rekreacyjno-sportowego „Przystanek Kwiatowa”.

Na Przystanku Kwiatowa w Jaśle zamontowano niedawno tablicę informacyjną dla osób korzystających z tężni, a teren wokół został wyrównany i obsiany trawą.

Agnieszka Sobczyk
Agnieszka Sobczyk

– Pierwotna lokalizacja zakładała powstanie tężni w miejscu ogólnodostępnym dla mieszkańców Jasła ale projekt dopuszczał jej zmianę. To miał być prozdrowotny projekt, gdzie rodziny z dziećmi i spacerowicze mogliby z niego swobodnie korzystać. Przystanek Kwiatowa wydaje się pod tym względem gorszą lokalizacją, ale wynika to z małego zainteresowania tym wspaniałym miejscem. Być może powstanie tężni solankowej na kwiatowej przyczyni się do popularyzacji ośrodka. Jestem dobrej myśli – przekonywała autorka projektu Agnieszka Sobczyk.

Dzisiaj (8 kwietnia) dokonano próbnego uruchomienia instalacji tężni. Przez najbliższy tydzień trwać będą regulacje urządzeń dostarczających solankę oraz rozprowadzających ją po gałązkach śliwy – tarniny stanowiących wnętrze tężni – tak aby dostarczana solanka równomiernie rozlewała się po całej objętości tężni.

Stąd też odwiedzających obiekt informujemy, że podczas rozruchu można m.in. zaobserwować  nierównomierną pracą urządzeń dostarczających solankę lub rozprowadzanie solanki tylko po części tężni. Wszystkie te zabiegi mają na celu doprowadzenie do pełnej funkcjonalności tężni i jej oficjalnego otwarcia o którym już niedługo będziemy informować.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły