wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

List otwarty dr Kornelii Golombek do kobiet, które spajają rozdarte emigracją rodziny

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Od dłuższego czasu redakcja portalu Moje Jasło utrzymuje kontakt z Panią Kornelią Golombek, która jest niemieckim naukowcem polskiego pochodzenia, specjalizującym się w Antropologii Kultury. 

Polska na tle całej Europy jest krajem wyjątkowym. To państwo, które przez długi czas będąc pod wpływem zaborców nie utraciło swojej narodowej tożsamości. To kraj, który jak Feniks z popiołów odrodził się po bandyckim ataku hitlerowskich Niemiec i następnie wyswobodził spod sowieckiego jarzma. Jako pierwsi daliśmy impuls do obalenia komunizmu!

Niestety represje, w tym ekonomiczne, których doznaliśmy na przestrzeni lat zmusiły dziesiątki tysięcy Polaków do emigracji zarobkowej. Druzgocące jest, że problem ten nie skończył się na latach 90-tych. Polacy w dalszym ciągu emigrują zarobkowo. Mężowie zostawiają żony i dzieci, żeby swoją pracą poza granicami zapewnić im byt w Polsce.

Mało kto interesuje się problemem eurosieroctwa i tym, jak wielkie znaczenie odrywają w nim kobiety. To właśnie polskie żony i matki organizują życie rodziny i opiekują się domowym ogniskiem. Kobieta, której mąż wyjechał pracować za granicę musi umieć wymienić korki, rozpalić w piecu i wykonać setki męskich obowiązków. Spełnia w rodzinie obie role – kobiety i mężczyzny.

Przedstawiamy list otwarty dr Kornelii Golombek skierowany do polskich kobiet i zachęcamy do kontaktu za pośrednictwem naszego portalu – kontakt@mojejaslo.pl. Spotkajmy się i porozmawiajmy!

Drogie Panie,

chociaż się nie znamy, bardzo bym chciała tą drogą dotrzeć do Pań, ażeby się z Paniami spotkać!

Spotkanie to wymaga zdrowej porcji otwarcia i zaufania do mojej osoby, jako naukowca Antropologii Kultury, którego nie znacie.

Chciałabym prosić Panie o poświęcenie czasu na dyskusje w grupie o losach kobiet, matek i żon, które w oddali od swoich partnetrów, np.wychowują dzieci, regulują samodzielnie całość codzienności oraz utrzymują ramę rodziny i związków małżeńskich.

Bardzo bym się ucieszyła, gdyby Panie mogły mnie również obdarować zaufaniem. Chciałabym, żeby nasze spotkanie, które planuję wstępnie na 29.10 br., doszło do skutku.

Pozdrawiam serdecznie z Düsseldorfu

Kornelia Golombek

Aby zapoznać się ze mną wirtualnie można zaczerpnąć w internecie informacji o mojej działaności m.in. literackiej, którą prowadzę jako autorka książek przewodników kulturowych o pięknych i dzikich Bieszczadach.

  1. Książka pt:„ Region z duszą“
  2. Książka pt „W krainie  żubra górskiego i serdeczności“
- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej Lechowski
7 października, 2021 07:54

„Mężowie zostawiają żony i dzieci, żeby swoją pracą poza granicami zapewnić im byt w Polsce”. Nie tylko mężczyźni (ojcowie i mężowie) wyjeżdżają, Wyjeżdżają też kobiety (żony, matki)a panowie „np.wychowują dzieci, regulują samodzielnie całość codzienności oraz utrzymują ramę rodziny i związków małżeńskich. Pozdrawiam!

- Reklama -

Ostatnie artykuły