wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Kiedy lokatorzy bloku przy ulicy Metzgera 10 w Jaśle będą mogli wrócić do swoich mieszkań?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Według informacji przekazanych przez Urząd Miasta w Jaśle roboty budowlane przy bloku na ul. Metzgera 10 mogą potrwać do 14 listopada. Podana data uwzględnia terminy określone w przygotowywanej ekspertyzie technicznej lokalu.

Urząd zapewnia, że priorytetem jest wykonanie tego zadania w jak najkrótszym terminie. Podkreśla jednak, że ekspertyza obejmuje zarówno diagnozę stanu budynku, jak również wskazuje sposób wykonania niezbędnych robót budowlanych, tak by mieszkańcy mogli bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań.

W związku z tym, Miasto Jasło, w miarę możliwości udostępnia potrzebującym mieszkańcom, którzy nie mają dalszej możliwości przebywania u swoich rodzin i znajomych, lokale zastępcze. Osoby zainteresowane otrzymaniem takiego lokalu, zgłaszają się do Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaśle, które ma bezpośredni i stały kontakt z poszkodowanymi.

Wsparcie dla mieszkańców bloku przy ulicy Metzgera 10, dostosowane do indywidualnych potrzeb, oferuje również Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle. Jest to m.in. wsparcie w zakresie: pomocy finansowej na zabezpieczenie najpilniejszych potrzeb, usług opiekuńczych, pomocy rzeczowej, wsparcia wolontariuszy czy w postaci skierowania do odpowiednich instytucji i specjalistów.

Cały czas Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaśle, koordynowane przez Burmistrza Miasta Jasła, monitoruje sytuację i jest do dyspozycji poszkodowanych mieszkańców.

- Reklama -

Podobne artykuły

4 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

4 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wiktor
27 października, 2021 17:14

Czy to prawda że winny jest właściciel restauracii U Grzymały ?

Zibi
27 października, 2021 17:46
Odpowiedź na  Wiktor

Ja słyszałem, że to inny znany jasielski restaurator

Gos
27 października, 2021 19:56

A bo to pewnie ten sam piniądz, tylko właściciel niby inny

1211
27 października, 2021 21:53
Odpowiedź na  Gos

Podobno właściciel szybko pozbył sie majątku pewnie przewidział ze zrobi sie po tym bezprawnym remoncie taki syf, ze wiele straci.

- Reklama -

Ostatnie artykuły