wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz skończył 93 lata!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W zeszłą sobotę nasz wybitny jaślanin Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz obchodził swoje 93 urodziny. Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz jest wyjątkowo uzdolnionym saksofonistą i kompozytorem. Tworzył muzykę do wielu filmów, które dzisiaj stanowią klasykę polskiego kina. Lista jego twórczości, którą możemy znaleźć na Wikipedii, jest imponująca:

Muzyka do seriali

Muzyka do filmów fabularnych

Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz jest Honorowym Obywatelem Jasła, które zawsze było dumne ze swojego wybitnego krajana. „Duduś” pomimo tego, że na codzień mieszka w Warszawie, nigdy nie zapomniał o swoim rodzinnym mieście.  

Artysta przeznaczył 50 tyś zł na zakup nowego fortepianu dla Jasielskiego Domu Kultury. Z myślą o młodych artystach powstało także stypendium artystyczne im. Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza. Listę stypendystów można znaleźć na stronie Urzędu Miasta w Jaśle – https://um.jaslo.pl/pl/stypendium-artystyczne-im-jerzego-dudusia-matuszkiewicza/

Życzymy Panu Jerzemu „Dudusiowi” Matuszkiewiczowi dużo szczęścia, zdrowia i radości!

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły