wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jasielska policja zlikwidowała kolejną plantację konopii indyjskich

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Policjanci z Wydziału Kryminalnego jasielskiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w ostatnim tygodniu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o uprawę konopi indyjskich. Funkcjonariusze zlikwidowali trzy nielegalne plantacje. Zabezpieczono 453 krzewy konopi w różnej fazie wzrostu oraz ponad 700 gramów marihuany. Podejrzani przyznali się do postawionych zarzutów.

Policjanci z jasielskiej komendy nie ustają w działaniach związanych ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej na terenie powiatu jasielskiego. W ostatnim tygodniu realizowali działania wymierzone przeciwko osobom trudniącym się uprawą, wytwarzaniem oraz dystrybucją narkotyków. W wyniku podjętych działań, które rozpoczęły się w miniony piątek, policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców naszego powiatu podejrzanych o popełnienie przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Podczas prowadzonych działań policjanci zlikwidowali trzy plantacje konopi indyjskich. Łącznie zabezpieczyli 453 krzewy tych roślin oraz ponad 700 gramów marihuany. 

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty uprawy, posiadania oraz rozpowszechniania narkotyków. Przyznali się do popełnionych przestępstw. Decyzją prokuratury zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami przestępstwa z tej kategorii zagrożone są karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

4 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

4 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Tadeusz
13 sierpnia, 2021 16:42

Chore państwo i takie same przepisy powodują absurdalne sytuacje. Konopie indyjskie to jedno z najbardziej skutecznych ziół przeciwbólowych, przeciwzapalnych i rozluźniających nie pozostawiających skutków ubocznych. Przyjmowanie ich pomogłoby milionom ludzi cierpiących na najgorsze z możliwych schorzeń wręcz za darmo. W związku z powyższym należy znieść bezsensowne przepisy i uwolnić możliwość możliwość produkcji konopi na własny użytek – oczywiście z zachowaniem restrykcji prowadzenia pojazdów lub pełnienia służby po zażyciu preparatów konopnych Tak na marginesie, rozumiem, że problem przemocy domowej, prowadzenia samochodów czy służby publicznej w upojeniu alkoholowym został już całkowicie rozwiązany. Palacze rakotwórczych i śmierdzących papierosów również zostali odseparowani od zdrowej… Czytaj więcej »

Wiki
13 sierpnia, 2021 18:02
Odpowiedź na  Tadeusz

Konopie mają właściwości lecznicze, ale i tak szkodzą. Na pewno mniej niż alkohol, papierosy, większość chemicznych leków i nawet fast foody. Powodem, dla którego są nielegalne jest to, że państwo nie miało by z tego kasy. Gdyby były legalne akcyza była by gigantyczna. Poza tym, nie jest w interesie rządu, żeby obywatel był szczęśliwy. Dobry obywatel, to obywatel uzależniony od alkoholu i łatwy w kontrolowaniu.

Kot
13 sierpnia, 2021 22:00

Męskie rośliny z żeńskimi zmieszane to na nasiona. produkcja nasion konopi jest legalna. Właściciel wygra sprawę jeszcze będzie odszkodowania żądał.

waldi
13 sierpnia, 2021 22:08
Odpowiedź na  Kot

Było by dobrze, gdyby wygrał, ale ta był susz i rośliny

- Reklama -

Ostatnie artykuły