wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Europoseł Bogdan Rzońca zabiega o przyspieszenie prac nad budową obwodnicy Jasła

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Zapewniam, że dokładamy wszelkich starań, aby sprawnie przeprowadzić proces prac przygotowawczych, a następnie realizację inwestycji. Taką odpowiedź od Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad otrzymał europoseł Bogdan Rzońca na wystosowane przez siebie pismo dotyczące przyspieszenia prac przygotowawczych związanych z rozbudową drogi krajowej nr 73 na odcinku Pilzno – Jasło wraz z budową obwodnic Pilzna, Brzostka i Kołaczyc oraz Jasła. 

Według informacji przekazanych przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad na obecnym etapie kluczowe jest uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU). Zgodnie z założeniami może to nastąpić w sierpniu 2021 r.

Zarówno ta, jak i pozostałe inwestycje objęte rządowym Programem budowy 100 obwodnic 2020-2030 są dla nas priorytetem

Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad

Zawarcie umowy z wykonawcą na opracowanie Koncepcji Programowej bez uzyskania DŚU wiązałoby się z ryzkiem zmiany wariantu przebiegu drogi spowodowanej toczącym się postępowaniem administracyjnym. Jest to szczególnie ważne ze względu na przebieg drogi przez obszary Natura 2000 – wyjaśnia Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.

Zanim zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie Koncepcji Programowej dla obwodnicy, konieczne jest zaakceptowanie Programów inwestycji dla tych zadań przez Ministra Infrastruktury. Dzięki temu zostanie ustalony zakres prac jakie powinny zostać objęte przetargiem.

Mimo to są już wstępnie przygotowywane materiały do postępowania przetargowego na wykonanie Koncepcji Programowej. Ogłoszenie przetargu planowane jest do końca kwietnia 2021 r.

Zarówno ta, jak i pozostałe inwestycje objęte rządowym Programem budowy 100 obwodnic 2020-2030 są dla nas priorytetem. Mamy świadomość, że realizacja tych zadań będzie odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania użytkowników dróg oraz lokalnej społeczności, który jest głównym beneficjentem ww. Programu – podsumowuje Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły