wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Elwira Musiałowicz-Czech pełniącą obowiązki dyrektora Jasielskiego Domu Kultury

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W tym roku kończą się powołania na stanowiska dyrektorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, Jasielskiego Domu Kultury oraz Muzeum Regionalnego w Jaśle. O tym kto będzie nadal sprawował funkcję dyrektora w miejskich instytucjach kultury decyduje burmistrz.

Powołanie Doroty Woźnicy, dyrektor MBP upłynęło 13 lipca br., stąd też Ryszard Pabian burmistrz Jasła, biorąc pod uwagę dotychczasową aktywną i wyróżniającą się działalność tej instytucji, a także w oparciu o przedstawiony program działania MBP w Jaśle na lata 2023-2030 oraz po zasięgnięciu opinii stowarzyszeń zawodowych i twórczych, zdecydował o powołaniu dotychczasowej dyrektor na kolejne siedem lat (do 13 lipca 2030 roku).

W przypadku Jasielskiego Domu Kultury, powołanie obecnej dyrektor Heleny Gołębiowskiej upływa 30 lipca br. Burmistrz, po konsultacji z panią dyrektor Gołębiowską, postanowił powierzyć pełnienie obowiązków dyrektora JDK swojej zastępczyni Elwirze Musiałowicz-Czech, przy czym Helena Gołębiowska wraca na dotychczasowe zajmowane stanowisko zastępcy dyrektora tej instytucji.

Elwira Musiałowicz-Czech, od stycznia 2015 roku do tej pory pełniła funkcję zastępcy Burmistrza Miasta Jasła, sprawując nadzór między innymi nad miejskimi instytucjami kultury, w tym właśnie nad JDK. Nadzorowała planowaną działalność, współpracowała przy organizacji wydarzeń, stąd też bardzo dobrze zna specyfikę tej instytucji.

Z kolei powołanie na stanowisko dyrektora Muzeum Regionalnego w Jaśle, którym jest Mariusz Świątek upływa 30 września br. Decyzje dotyczące powołania dyrektora muzeum zostaną podjęte w wyznaczonym czasie, w oparciu o obowiązujące przepisy.

Zarówno dyrektorom naszych miejskich instytucji, jak i pracownikom dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie i współpracę oraz życzymy wielu sukcesów w prowadzonej działalności kulturalnej.

- Reklama -

Podobne artykuły

6 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

6 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Mysza
28 lipca, 2023 21:06

Zaczęły się przedwyborcze roszady i obsadzanie stołków. Helena Gołębiowska świetnie sobie radziła i trochę to niefajne ze strony burmistrza, że ją zastępuje. Oby nie było tak, że jako wicedyrektor będzie odwalać całą robotę za nową dyrektorkę.

gf77
28 lipca, 2023 12:01

Powoli zaczyna się ewakuacja z urzedu

Ignas
28 lipca, 2023 11:49

A czy burmistrz poradzi sobie bez 2 zastępców? 🤣🤣🤣🤣

flyyy
29 lipca, 2023 13:18
Odpowiedź na  Ignas

Kto teraz będzie wręczał kwiaty i rozdawał dyplomiki dzieciom?

Bobo
31 lipca, 2023 17:13

Wszyscy antyPiSowcy tak obecnego burmistrza wychwalają, ale serio nie widzą co tu się odstawia? Czy dyrektorem JDK nie powinien być ktoś kto choć chwilę tam pracował i zna to miejsce, jego specyfikę?

Sołtys wsi Jasło
31 lipca, 2023 19:02
Odpowiedź na  Bobo

Bo w Jaśle liczą się plecy a nie kompetencje. Młodzi rozumni dawno wyemigrowali. To już jest miasto emerytów i pińcet plusów. Na co tu komu dom kultury?

- Reklama -

Ostatnie artykuły