wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Dzielnicowy w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowce

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Policyjna intuicja nie zawiodła dzielnicowego z komisariatu w Nowym Żmigrodzie, który wykazał się szybką i skuteczną reakcją podczas interwencji, jaką przeprowadził, będąc w czasie wolnym od służby. Funkcjonariusz zatrzymał 30-latka, który mimo wypitego alkoholu, wsiadł za kierownicę samochodu i zamierzał odjechać. Kierujący miał blisko 3 promile.

Do tego niecodziennego zdarzenia doszło wczoraj w Dębowcu po godz. 13. Będący w czasie wolnym od służby policjant, asp. szt. Robert Zoła, po wyjściu ze sklepu spożywczego zwrócił uwagę na zaparkowanego w pobliżu opla astrę. Samochód miał uszkodzony przedni zderzak i nie był właściwie zabezpieczony. Szyby w pojeździe były opuszczone, a wewnątrz znajdowały się wartościowe przedmioty m.in. telefon komórkowy.

Policjant nabrał podejrzeń, że kierowcą tego samochodu może być nietrzeźwy mężczyzna, którego spotkał w sklepie. Po chwili jego przypuszczenia potwierdziły się. Mężczyzna podszedł do zaparkowanego opla i na tylne siedzenie wrzucił zakupiony alkohol. Następnie usiłował zamocować oderwany fragment przedniego zderzaka, po czym wsiadł za kierownicę i odpalił silnik.

Reakcja dzielnicowego była natychmiastowa. Funkcjonariusz podbiegł do mężczyzny i zabrał mu kluczyki do samochodu. Za kierownicą opla siedział 30-letni mieszkaniec gminy Osiek Jasielski. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie 2,8 promila alkoholu.

Aktualnie przebywa w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Zoi
13 czerwca, 2019 11:51

Brawa dla pana Roberta za reakcje! Karać i odbierać prawa jazdy niedoszłym mordercom!!

- Reklama -

Ostatnie artykuły