wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Czy warto szukać pracy w Krośnie? Jakich specjalistów poszukują pracodawcy?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Krosno to mniejsze miasto, w którym dość łatwo znaleźć pracę w branży budowlanej i produkcyjnej. Co ciekawe, na brak ofert nie mogą narzekać także nauczyciele zawodów, chętnie zatrudniani w szkołach zawodowych i technikach. Jak w 2022 roku wygląda rynek pracy w Krośnie?

Rynek pracy w Krośnie

Najlepiej o rynku pracy w Krośnie mówi zapotrzebowanie na pracowników, o którym więcej dowiesz się z ogłoszeń rekrutacyjnych w Internecie, takich jak oferty pracy w Krośnie na GoWork. Jak wskazuje Powiatowy Urząd Pracy w Krośnie, w styczniu 2022 roku poziom bezrobocia wyniósł 5,5%. Był o 0,1% niższy od stopy bezrobocia w analogicznym okresie w Polsce. Aby spojrzeć na zmiany w poziomie zatrudnienia, wystarczy wziąć pod uwagę wcześniejszą sytuację na rynku pracy. W Krośnie w czerwcu 2021 roku bezrobocie było mniejsze – bez pracy pozostawało 3,2% mieszkańców, a w całej Polsce wyższe niż na początku 2022 roku – sięgało 6%.

Nawet na mapie Podkarpacia Krosno okazuje się miastem, w którym warto szukać pracy. W czerwcu 2021 roku, kiedy bez pracy pozostawało zaledwie 3,2% krośnian, w powiecie krośnieńskim poziom ten wyniósł 6,9%, a w całym województwie podkarpackim – 9,2%. Sytuacja szukających pracy w Krośnie maluje się w pozytywnych barwach, zwłaszcza jeśli porównać stopę bezrobocia Krosna z największym miastem regionu Rzeszowem. W sercu Podkarpacia w czerwcu 2021 roku bez pracy pozostawało 5,6% mieszkańców w wieku produkcyjnym, a (dla przypomnienia) w Krośnie – 3,2%. Co warte podkreślenia, Krosno jest dopiero szóstym – po Rzeszowie, Mielcu, Przemyślu, Stalowej Woli i Tarnobrzegu – co do wielkości miastem Podkarpacia. W mieście o powierzchni niespełna 45 km kw. mieszka prawie 45 tysięcy osób.

Gdzie szukać pracy w Krośnie?

Zdecydowana większość firm leży w prywatnych rękach. Zaledwie około 3% to przedsiębiorstwa państwowe. Trudno wyróżnić jedną wiodącą branżę na rynku pracy w Krośnie. Warto jednak pokreślić, że Krosno intensywnie się rozwija i przyciąga kolejnych pracodawców. Niezmiennie od lat przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu jest uznawane za miasto bardzo przyjazne inwestorom. Taki obraz miasta potwierdzają zresztą portale z ofertami pracy w Krośnie. Wspomniany wcześniej GoWork.pl w pierwszych dniach marca 2022 roku wyświetlał 230 ogłoszeń o pracę w Krośnie.

Jakich specjalistów potrzeba w Krośnie?

Przemysł, handel i usługi – to najważniejsze gałęzie lokalnej gospodarki, w których widać wyraźnie największą chęć do zatrudniania pracowników. Do zawodów deficytowych na krośnieńskim rynku pracy należą te wykonywane przez wykwalifikowanych pracowników budowlanych. O pracę w Krośnie nie muszą martwić się murarze, tynkarze, dekarze, stolarze i cieśle, operatorzy i mechanicy maszyn budowlanych. Poszukiwani są także pracownicy produkcyjni oraz nauczyciele zawodów.

Podobnie jak w innych miastach, także w Krośnie pewne miejsce na rynku pracy czeka na specjalistów zajmujących się szeroko pojętymi nowoczesnymi technologiami. O ile praca nie musi być wykonywana w biurze, kameralne Krosno jest świetnym miejscem do pracy zdalnej. Programiści, scrum masterzy, testerzy, specjaliści z zakresu UX i UI, e-marketerzy – to tylko część zawodów na długiej liście prac, które można wykonywać zdalnie.

W Krośnie nie brakuje ofert pracy dla budowlańców, pracowników produkcyjnych i nauczycieli zawodów. Na małe miasto warto spojrzeć też jak na doskonałe miejsce dla pracowników zdalnych czy wykonujących zadania w formie pracy hybrydowej, np. raz – w domu w Krośnie, a raz – w oddalonym o prawie 60 km Rzeszowie.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły