wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Czy jaślanie mają dobre pomysły na wykorzystanie budżetu obywatelskiego?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Zakończył się nabór do czwartej edycji Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy Jasła złożyli do niego siedem projektów. Cztery z nich to projekty inwestycyjne, a trzy pozostałe to tzw. projekty miękkie. Na realizację budżetu zaplanowano w sumie pół miliona złotych, z odpowiednim podziałem na 400 tys. zł i 100 tys. zł.

W pierwszej grupie na realizację na projektów inwestycyjnych, zgłoszono następujące propozycje:

  • Zabawa bez barier! Muzyczno-integracyjny plac zabaw dla dzieci na terenie Zespołu Szkół Miejskich nr 3 przy ul. Szkolnej 38;
  • Książki przez całą dobę – książkomat dla mieszkańców Jasła;
  • Szczęśliwy pies – zadowolony pies. Modernizacja wybiegu dla psów przy ul. M. Konopnickiej w Jaśle;
  • Ławeczki dla mam karmiących piersią.

W drugiej grupie projektów zgłoszono poniższe pomysły:

  • Jasło aktywne i zdrowe! Warsztaty kulinarne i kreatywne animacje dla każdego;
  • Razem Po Więcej – Jasielskie spotkania muzyczne;
  • Uważność w rodzicielstwie i edukacji – joga dla dzieci i dorosłych.

Szczegółowe opisy projektów, w tym szacowane koszty, można znaleźć na stronie: https://konsultacje.um.jaslo.pl/pl/budzet/ocena-merytoryczna/4 

Projekty przeszły już wstępną weryfikację zgodności z wymogami Regulaminu Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego, teraz zostaną poddane ocenie merytorycznej.

Przypominamy, że w pierwszej edycji JBO zwyciężyły dwa projekty: „Drenaż boiska sportowego przy ul. Śniadeckich” (zrealizowany w 2020 roku) oraz „Organizacja festiwalu „Rock in Jasło” (ze względu na stan epidemii COVID – 19, czasowo odstąpiono od realizacji tego projektu).  W drugiej edycji najwięcej mieszkańców zagłosowało na „Budowę boiska wielofunkcyjnego przy ZSM nr 5 w Jaśle” (realizacja 2020 r.). Z kolei w trzeciej, wybrano trzy projekty: „Nabierz tężyzny pod tężnią –Jasło oddycha zdrowo”, „Franciszkańskie kolędowanie z Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem” oraz „Murale dla mieszkańców Jasła” (trwają przygotowania do ich realizacji).

Czy pół miliona złotych w ramach budżetu obywatelskiego mogło być lepiej wykorzystane na rozwój miasta?

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły