wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Co warto wiedzieć na temat fizjoterapii?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Fizjoterapia pozwala leczyć dolegliwości bólowe i poprawia mobilność stawową bez konieczności stosowania leków, które często mają efekty uboczne i niekorzystnie wpływają na organizm. Warto więc korzystać z osiągnięć tej dziedziny medycyny, szczególnie że w Jaśle znajduje się popularny gabinet fizjoterapii prowadzony przez doświadczonego fizjoterapeutę. Szeroki zakres usług sprawia, że każdy pacjent może się tu zgłosić ze swoimi problemami i uzyskać pomoc w wyeliminowaniu uciążliwego bólu.

 1. Czym zajmują się fizjoterapeuci?
 2. Dlaczego fizjoterapia Jasło to najlepszy wybór?
 3. Na czym polega terapia manualna (terapia tkanek miękkich)
 4. Z jakich usług można skorzystać w gabinecie fizjoterapii?

Chociaż gabinety fizjoterapii można znaleźć w wielu miastach, nie każdy z nich oferuje wysoką jakość usług. W przypadku punktu w Jaśle można być o to spokojnym, szczególnie że prowadzący ją dyplomowany fizjoterapeuta regularnie uczęszcza na dodatkowe szkolenia, dzięki czemu stale podnosi swoją wiedzę i umiejętności. Wysoką jakość oferowanych usług potwierdziło już wielu zadowolonych pacjentów, którzy dzięki tej pomocy odzyskali zdrowie i mogli zacząć normalnie żyć.

Czym zajmują się fizjoterapeuci?

Na początek warto jednak zastanowić się, z czego wynika profesjonalne podejście fizjoterapeutów oraz wysoka skuteczność tej dziedziny medycyny. Fizjoterapeuci to wykwalifikowani specjaliści, którzy zajmują się nie tylko diagnozowaniem, ale również leczeniem różnego rodzaju schorzeń oraz dolegliwości. Najczęściej są one związane z układem mięśniowo-szkieletowym. Praca fizjoterapeuty to między innymi:

 • ocena stanu pacjenta – w tym celu stosuje się wywiady i badania fizyczne,
 • diagnozowanie schorzeń – na podstawie uzyskanej oceny, fizjoterapeuta może zdiagnozować problem,
 • przygotowanie planu terapii – każdy pacjent może liczyć na indywidualnie przygotowany plan terapeutyczny, co zwiększa skuteczność działań. Najczęściej są to ćwiczenia, techniki manualne oraz porady związane ze zdrowym stylem życia,
 • rehabilitacja – fizjoterapeuci często pomagają pacjentom po urazach lub poważnych operacjach.

Niektóre osoby skarżą się na uciążliwe i powracające bóle, ale nic z tym nie robią, bo nie wiedzą, jaki rodzaj pomocy jest im potrzebny. Na szczęście wystarczy zgłosić się do specjalisty z zakresu fizjoterapii, aby to on zajął się kompleksową diagnozą oraz rehabilitacją. Przy odpowiednio dobranej terapii pierwsze efekty mogą pojawić się naprawdę szybko, dlatego zdecydowanie warto skorzystać z takich usług, szczególnie jeżeli chodzi o dolegliwości związane z układem mięśniowo-szkieletowym.

Dlaczego fizjoterapia Jasło to najlepszy wybór?

Jeżeli chodzi o polecane miejsce leczenia i rehabilitacji, trudno znaleźć lepszą placówkę niż Fizjoterapia Jasło. Już od wielu lat jest to pierwszy wybór osób, którym zależy na skutecznej i profesjonalnej pomocy. Najważniejsze argumenty przemawiające za wyborem fizjoterapii w Jaśle to przede wszystkim:

 • doświadczeni specjaliści – każdy pacjent trafia w ręce doświadczonych i wykwalifikowanych fizjoterapeutów, co przekłada się na najwyższą jakość wszystkich świadczonych usług,
 • nowoczesne metody leczenia – zarówno w przypadku technik, jak i metod leczenia, fizjoterapeuci w Jaśle zawsze stawiają na nowoczesne rozwiązania wyróżniające się wysoką skutecznością. Przykładem jest terapia manualna, rehabilitacja oraz masaże terapeutyczne,
 • kompleksowa oferta – w jednym miejscu można uzyskać diagnozę, leczenie, a nawet wsparcie po zakończeniu terapii,
 • doskonałe opinie od pacjentów – punkt w Jaśle ma bardzo dobre opinie od pacjentów, co potwierdza skuteczność oferowanych usług.

Niezależnie więc od tego, z jakim problemem ktoś chce się zgłosić fizjoterapeuty, warto skontaktować się ze specjalistą z Jasła i umówić wizytę. Dane kontaktowe dostępne są na stronie internetowej, gdzie można również znaleźć liczne rekomendacje oraz szczegółowy opis świadczonych usług.

Na czym polega terapia manualna (terapia tkanek miękkich)

Jedną z najpopularniejszych usług dostępnych w gabinecie fizjoterapii w Jaśle, jest terapia manualna. Polega ona na ręcznym leczeniu dysfunkcji mięśniowo-szkieletowych, co prowadzi do uśmierzenia bólu, poprawy ruchomości stawów i ogólnego zwiększenia komfortu pacjenta. W zależności od potrzeb pacjenta, fizjoterapeuta może przeprowadzić między innymi mobilizację stawów poprzez ręczne techniki, masaż terapeutyczny, techniki rozciągania oraz pracę z punktem spustowym (terapia mięśniowo-powięziowych punktów spustowych).

Z takiej terapii manualnej korzystają nie tylko osoby potrzebujące uśmierzenia bólu lub poprawy mobilności, ale również pacjenci po urazach. Terapia prowadzona przez jednego z najlepszych specjalistów w swoim fachu pozwala wrócić do pełnej sprawności i zapobiega przyszłym problemom ruchowym.

Z jakich usług można skorzystać w gabinecie fizjoterapii?

Dobra fizjoterapia obejmuje takie usługi jak flossing, masaż tkanek głębokich, terapię wisceralną, strain-counterstrain, igłoterapię oraz masaż relaksacyjny. Więcej informacji na temat każdej z tych usług można znaleźć na stronie gabinetu.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły