wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Aktywne przejścia już działają

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W czerech lokalizacjach na terenie miasta pojawiły się aktywne przejścia dla pieszych. Zamontowane zostały one  w ramach projektu „Bezpieczny pieszy w mieście Jaśle”, który realizowany jest przez Miasto Jasło, a wsparty dofinansowaniem  w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

W Jaśle wybrano te przejścia dla pieszych, które znajdują się  w newralgicznych częściach miasta, przy dużych „potokach” ludzi w pobliżu szkół i kościoła. Zamontowane zostały one po dwa na dwóch ulicach: ul. Szkolnej (w pobliżu wjazdu do ZSM nr 3 i sklepu Biedronka oraz w pobliżu niepublicznego przedszkola i pasażu prowadzącego do MOSiR-u) i ul. 3-go Maja (koło kościoła oo. Franciszkanów oraz pomiędzy ul. W. Pola, a sklepem Biedronka). Są to przejście typu: APP Zebra – Standard (firma Euroasfalt), składające się z czujników, elementów migających wbudowanych w drogę tzw. „kocich oczek”. Diody świecą tylko w momencie wkroczenia pieszego na przejście. System ten poprawia bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i kierowców, a pomocny jest zwłaszcza po zmierzchu lub w trudnych warunkach atmosferycznych, gdy piesi są najmniej widoczni.

Projekt „Bezpieczny pieszy w mieście Jaśle” obejmuje budowę czterech aktywnych przejść i organizację kampanii profilaktycznej dla dzieci, młodzieży i seniorów. Kampanię, która rozpoczęła się we wrześniu i trwać będzie do listopada, prowadzi Straż Miejska w Jaśle. Wartość projektu wynosi 181 tys. zł, a otrzymane dofinansowanie to 100 tys. zł.

Miasto planuje składać wnioski o kolejne dofinansowania budowy aktywnych przejść, jak tylko ogłoszone zostaną na nie nabory. 

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Danuta
10 października, 2019 11:10

Wyglada super i poprawia bezpieczenstwo, zwlaszcza przy tych beznadziejnych latarniach. Dobra robota!

- Reklama -

Ostatnie artykuły