wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

80-latek i 56-letnia mieszkanka Jasła uszkodzili zaparkowane pojazdy

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Zawiadomiona przez świadków policja zatrzymała nietrzeźwych kierujących, którzy manewrując na jasielskich parkingach uszkodzili zaparkowane pojazdy. Konsekwencje takiego zachowania poniosą 80-latek oraz 56-letnia mieszkanka Jasła. Oboje stracili uprawnienia do kierowania pojazdami.

W ostatnich dniach do jasielskiej komendy policji wpłynęły dwa zgłoszenia dotyczące nietrzeźwych kierujących, którzy nie zachowując należytej ostrożności podczas manewrowania na parkingach, uszkodzili inne zaparkowane samochody. 

Pierwsza sytuacja miała miejsce w minioną sobotę po godz. 22, na jednym z parkingów w Jaśle przy ulicy Baczyńskiego. Do jasielskiej jednostki Policji wpłynęło zgłoszenie od świadka zdarzenia, z którego wynikało, że starszy mężczyzna, podczas parkowania uszkodził dwa samochody. Istniało także podejrzenie, że kierujący osobowym volkswagenem może znajdować się pod wpływem alkoholu. Skierowani na miejsce policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego potwierdzili to zgłoszenie. Podczas wyjaśniania dokładnych okoliczności, okazało się, że 80-latek kierujący volkswagenem był nietrzeźwy. Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie promil alkoholu. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami.    

Z kolei wczoraj policjanci z jasielskiej drogówki wyjaśniali okoliczności zdarzenia na parkingu przy ul. Lwowskiej w Jaśle. Mundurowi interweniowali w związku ze zgłoszeniem ujęcia przez świadków nietrzeźwej kierującej, która uszkodziła 3 zaparkowane samochody. Na miejscu zdarzenia policjanci sprawdzili stan trzeźwości zatrzymanej kobiety. 56-latka, kierująca osobowym daewoo, miała w organizmie 2 promile alkoholu. W związku z popełnionym przestępstwem straciła uprawnienia do kierowania pojazdami. 

Policjanci na miejscu zdarzeń wykonali oględziny i sporządzili dokumentację fotograficzną. Po zakończeniu postępowań przygotowawczych, sprawy trafią do sądu, który zadecyduje o wysokości kar i środkach karnych wobec nietrzeźwych kierujących. 

W obu przypadkach właściwe i odpowiedzialne zachowanie świadków pozwoliło na szybkie ujęcie i wyciągnięcie konsekwencji wobec nietrzeźwych kierujących.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły