wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

27-latek za kierownicą BMW – bez prawa jazdy i z promilami

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Policjanci z jasielskiej drogówki zatrzymali wczoraj nietrzeźwego kierującego. 27-letni mieszkaniec Jasła miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, musi liczyć się także z dotkliwą karą finansową.

Wczoraj po godz. 21, na ulicy 3 Maja w Jaśle, policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli osobowe bmw. Pojazdem kierował 27-letni mieszkaniec Jasła. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości kierującego, okazało się, że jest pijany. Policyjny alkomat wskazał 2,2 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna nie posiadał także prawa jazdy, które zostało mu już wcześniej zatrzymane.    
    
Przypominamy:

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd będzie obligatoryjnie orzekał nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych.

Apelujemy do wszystkich: jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce prowadzić, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
27 lutego, 2019 12:38

Kolejny przyglup w BMW – marka zobowiązuje.

Jaro
1 marca, 2019 20:01
Odpowiedź na  Piotr

Jeżdżę BMW od 17 lat. Miałem w tym czasie 3 samochody tej marki i jeszcze nigdy nie spowodowałem wypadku. Obecnie mam 2 auta, jedno jest klasykiem. Ma 26 lat i nigdy nie miało nawet najmniejszej stłuczki.

Bsbsbsb
1 marca, 2019 00:48

Piotr ty jesteś przyglup , jak się jest chorongiewą tak jak zapewne ty , to może marka zobowiązuje takich asów ,ludzie jeżdżą bmw bo lubią wygodę , solidność , i stylistykę marki , a nie stan umysłu , rownie dobrze ty możesz być Januszem bo pewnie jezdzisz pastuchem ..

- Reklama -

Ostatnie artykuły