wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

ZS 3 Jasło – Międzynarodowa wygrana, prestiż i duże pieniądze!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Zespół Szkół nr 3 w Jaśle wygrał 10 tys. euro w międzynarodowym konkursie edukacyjnym Skill.Ed, organizowanym przez Fundację Kronospan.

Jego II edycja objęła szkoły z Austrii, Białorusi, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Danii, Francji, Niemiec, Węgier, Włoch, Litwy, Lichtensteinu, Luxemburga, Polski, Rumunii, Rosji, Serbii, Słowacji, Hiszpanii, Szwajcarii, Turcji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych.

Uczestnicy zgłaszali projekty rozwoju szkolnictwa zawodowego w dowolnym obszarze, m.in. wyposażenie laboratorium, zakup sprzętu dydaktycznego, zorganizowanie specjalistycznych zajęć, oferta stypendiów dla studentów, organizacja praktyk itp.

ZS 3 Jasło - Międzynarodowa wygrana, prestiż i duże pieniądze!
Fot. ZS3 Jasło

Celem naszego projektu było doposażenie pracowni robotycznej czyli zakup robota edukacyjnego Astorino, dwóch chwytaków do robotów oraz oprogramowania wizyjnego.

Głównym celem projektu było umożliwienie uczniom robotyki w naszej szkole rozwijania indywidualnych umiejętności potrzebnych w nauce, matematyce i inżynierii oraz efektywnego korzystania z technologii, a także zapewnienie im przyszłych sukcesów w dziedzinach związanych z STEM Oferty pracy.

ZS 3 Jasło - Międzynarodowa wygrana, prestiż i duże pieniądze!
Fot. ZS3 Jasło

Dzięki temu, że piszemy i wygrywamy projekty, pozyskujemy środki które inwestujemy w najnowszy sprzęt. Nasza pracownia robotyki obecnie w sposób bezkonkurencyjny umożliwia pracę na wysoce nowoczesnym i zaawansowanym sprzęcie, a to z kolei zapewnia naszym uczniom świetne przygotowanie do egzaminów zawodowych i czyni ich atrakcyjnymi specjalistami praktykami na rynku pracy, o co dziś przede wszystkim zabiegają pracodawcy.

ZS 3 Jasło - Międzynarodowa wygrana, prestiż i duże pieniądze!
Fot. ZS3 Jasło

Wygrana w międzynarodowym konkursie jest dla naszej szkoły ogromnym sukcesem, cieszymy się i jesteśmy dumni z tego, że nasz projekt został doceniony na arenie międzynarodowej.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły