wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Zniszczona część drogi Jasło – Mickiewicza zostanie odbudowana!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Dzisiaj przekazano plac budowy pod odbudowę drogi powiatowej Nr 1313R Jasło – ul. Mickiewicza na odcinku od ul. Starowiejskiej do osiedla Gamrat.

Zakres prac obejmuje odbudowę korpusu drogi, likwidację przełomów oraz odbudowę nawierzchni i poboczy. Koszt zadania po przetargu wynosi 1.369.936, 41 zł.

Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o. o. w Jaśle.

Zniszczona część drogi Jasło – Mickiewicza zostanie odbudowana!

Powiat jasielski otrzymał promesę na 2,5 mln zł z Funduszu Solidarności UE. W lipcu br. Zarząd Powiatu w Jaśle złożył wniosek do Wojewody Podkarpackiego na kwotę 1.369.936, 41 zł, która w 100% pokrywa to zadanie.

Podczas roboczego spotkania głos zabrał Poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Rzońca, który m.in. podzielił się swoją wiedzą na temat funduszy unijnych.

To właśnie dzięki jego wsparciu powiat jasielski może realizować wiele ważnych inwestycji. Starosta Jasielski Adam Pawluś i Przewodniczący Rady Powiatu Rober Snoch złożyli mu za to podziękowania.

Przypominamy, że w wyniku zeszłorocznych powodzi droga na tym odcinku została bardzo zniszczona. Przez długi czas część pobocza była odgrodzona rampą, która zabezpieczała uszkodzony odcinek nawierzchni.

Powiat jasielski w ubiegłym roku z własnych środków dokonał odbudowy zniszczonego nasypu drogi powiatowej Nr 1313R Jasło – ul. Mickiewicza w km 3+191 – 3+261 i w km 3+360 – 3+370”. Koszt tej odbudowy wyniósł blisko 190 tys. zł i nie podlega refundacji.

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Stef
27 lipca, 2021 00:59

A poza Rzońcą i Pawlusem to kto jest, bo trudno skojarzyć facjaty? Droga już dawno powinna być przejezdna, bo prowadzi do Gamratu. Chyba, że Gamrat g.. dziś znaczy. A kto pogrzebał Gamrat solidarnościowcy? No kto?

- Reklama -

Ostatnie artykuły