wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Zmiana godzin pracy Urzędu Miasta w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Zgodnie z oczekiwaniami osób, które załatwiają sprawy w Urzędzie Miasta w Jaśle, od 2 marca zmienią się godziny pracy urzędu. Wydłużony czas pracy w poniedziałek ma umożliwić załatwienie spraw w późniejszych godzinach popołudniowych bez konieczności zwalniania się z pracy.

Do tej pory w poniedziałek  w urzędzie, w poszczególnych wydziałach, prowadzone były dyżury pracowników. Jednak z uwagi na szeroki zakres działań każdego wydziału niemożliwe było załatwienie wszystkich spraw. Stąd też by zapewnić jeszcze bardziej kompleksową i skuteczną obsługę interesantów wydłużono funkcjonowanie całego urzędu w tym dniu.

Godziny pracy urzędu:

poniedziałek – od godz. 7.30 do godz. 17.00

wtorek – czwartek: od godz. 7.30 do godz. 15.30

piątek – od godz. 7.30 do 14.00

Dodatkowo Urząd Stanu Cywilnego prowadzi telefoniczny dyżur (rejestracja zgonów) również w sobotę od godz. 8.00 do godz. 12.00. Kontakt pod nr tel. 13 44 86 357.

Kasa urzędu:

poniedziałek – od. godz. 7.40 do godz. 16.45

wtorek – czwartek: od godz. 7.40 do godz. 15.00

piątek i ostatni roboczy dzień miesiąca – od godz. 7.40 do godz. 13.00

Załatw sprawę

Przypominamy, że opłaty wobec Urzędu Miasta w Jaśle można uregulować również bez wychodzenia z domu, za pomocą miejskiej platformy płatniczej – PLIP (konieczne jest posiadanie profilu zaufanego) https://nz.um.jaslo.pl

Wpłaty można dokonywać także na konto Miasta Jasła, elektronicznie bądź też w siedzibie banku. Wykaz kont, adres siedziby i godziny otwarcia banku pod linkiem: https://um_jaslo.bip.gov.pl/konta-bankowe/aktualny-wykaz-numerow-kont-bankowych.html

Nie tylko w jasielskim urzędzie

Obecnie niektóre sprawy nie muszą być prowadzone wyłącznie w Urzędzie Miasta w Jaśle. Zgodnie z przepisami wiele z nich można załatwić we wszystkich urzędach na terenie Polski. Tak jest w przypadku złożenia wniosku o wydanie dowodu osobistego. Poza tym w każdym USC na terenie kraju można: wybrać odpisy aktów stanów cywilnego (akty małżeństwa, urodzenia, zgonu), zaświadczenie o stanie cywilnym, zaświadczenie do ślubu konkordatowego, zaświadczenie o zdolności prawnej do zawarcia ślubu za granicą; złożyć wniosek o zmianę imienia i nazwiska, wniosek w sprawie transkrypcji (wpisanie do polskich rejestrów zagranicznego aktu stanu cywilnego), oświadczenie o uznaniu ojcostwa, oświadczenie rozwiedzionego małżonka o powrocie do nazwiska noszonego przed zawarciem małżeństwa, a także oświadczenie o zmianie imion dziecku wpisanych do aktu urodzenia (do 6 miesięcy po rejestracji).

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Ona
28 lutego, 2020 20:44

W końcu frontem do mieszkańca.

- Reklama -

Ostatnie artykuły