wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle ma nowe boisko!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Na ten dzień czekała cała społeczność szkoły. 31 maja oddano do użytku boisko sportowe przy Zespole Szkół Budowlanych w Jaśle.

Boisko powstało w ramach zadania „Budowa infrastruktury sportowej jednostek oświatowych Powiatu Jasielskiego”. Inwestycja rozpoczęła się jeszcze w ubiegłym roku, a zakończona została 20 maja br.

Boisko, które dzisiaj zostało oddane do użytku i poświęcone, zbudowano w oczekiwaniu na potrzeby społeczności szkolnej. Dzięki niemu poprawią się warunki do prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego, i nie tylko, bo korzystać z niego mogą również osoby dorosłe. Cieszę się, że udało się to zadanie zrealizować. Życzymy efektywnego korzystania z tego obiektu – mówił Adam Pawluś, Starosta Jasielski.

W ramach zadania przy ZSB powstała nowa płyta boiska o wymiarach 62x30m, pokryta nawierzchnią przepuszczalną z wierzchnią warstwą z trawy syntetycznej. Pod płytą wykonano system drenażowy odprowadzający wodę do kanalizacji deszczowej oraz solidną podbudowę, składającą się z warstwy  geowłókliny, pospółki, tłucznia, klińca i kamienia zagęszczonego. Boisko wyposażone zostało również w bramki oraz piłkochwyty. 

Wykonano także oświetlenie i ogrodzenie płyty oraz opaskę z kostki brukowej i chodniki, stanowiące dojścia do obiektu.        

Wykonawcą zadania była firma Usługowo-Handlowa OL-BUD z Gorlic. Łączna wartość realizacji zadania to 802 066 zł.

W otwarciu boiska udział wzięli: Alicja Zając – Senator RP, Jan Muzyka – Członek Zarządu Powiatu w Jaśle, Robert Snoch – Przewodniczący Rady Powiatu w Jaśle, Katarzyna Kaszowicz – Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, Marek Dyląg – Dyrektor MOSiR w Jaśle, Jerzy Żygłowicz – Wiceprezes JKS Czarni 1910 Jasło, pracownicy Starostwa Powiatowego w Jaśle odpowiedzialni za realizację inwestycji, dyrektorzy szkół ponadpodstawowych oraz nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Jaśle.

Po uroczystym otwarciu i poświęceniu boiska uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych i Zespołu Szkół Nr 3 w Jaśle rozegrali towarzyski mecz zakończony karnymi.

Nowe boisko przy Zespole Szkół Budowlanych w Jaśle
Uroczyste otwarcie boiska

Jan Muzyka – Członek Zarządu Powiatu w Jaśle wyraził nadzieję, iż boisko będzie długo służyć młodzieży szkolnej, pozwalając im rozwijać ich pasje i zamiłowanie do sportu. Z kolei Senator Alicja Zając podkreśliła, że inwestycja ta nie powstałaby bez zaangażowania Zarządu Powiatu.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły