wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Zdobądź odznakę kolarską od PTTK o. Jasło

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze – oddział w Jaśle wraz z powołaną w 2021 r. Komisją Turystyki Kolarskiej przygotowało „Jasielską Krajoznawczą Odznakę Kolarską” (JKOK). Ma ona zachęcić do poznawania piękna regionu jasielskiego, jego historii, współczesnego dorobku oraz uprawiania turystyki rowerowej, jako jednej z form aktywnego wypoczynku.

JKOK jest odznaką trzystopniową, zdobywaną w kolejności – brązową, srebrną i złotą. Każdy następny stopień można osiągnąć bezpośrednio po spełnieniu kryteriów stopnia niższego. Warunkiem uzyskania odznaki jest pokonanie rowerem odpowiedniej liczby kilometrów w obszarze powiatu jasielskiego, jednorazowo bądź etapowo oraz odwiedzenie miejsc wskazanych w załączniku do regulaminu.

Na stopień brązowy wymagane jest przejechanie 100 km i odwiedzenie 10 miejsc z listy. Stopień srebrny wymaga przejechania kolejnych 150 km (razem 250 km) i odwiedzenia dodatkowych 10 miejsc. Z kolei złota odznaka przysługuje za przejechania łącznie 500 km i odwiedzenie w sumie 30 miejsc.

Szczegóły w regulaminie dostępnym na stronie PTTK

Życzymy szerokiej drogi!

ŹródłoUM w Jaśle
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły