wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Zawodowe walki zawodników ASW Spartan Jasło

Amatorkę zostawiamy dla amatorów - kuźnia talentów, kuźnia charakterów

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W 2018 roku zawodnicy Akademii Sportów Walki Spartan Jasło klub sportów walki K-1/Boks stoczyli pierwsze w historii Jasła walki zawodowe w kickboxingu w najbardziej prestiżowej i najbardziej wymagającej formule, czyli K-1.

Zawodnicy wkroczyli w świat ogromnego prestiżu, pieniędzy i szansy walki przed ogromną widownią. Jako pierwszy swój zawodowy pojedynek stoczył niepokonany amatorsko zawodnik Oliwer Gondek na zawodowej Gali sporów walki NOC GLADIATOROV 5 w mieście VELKY KRTIS na Słowacji. Mierzył się z bardzo utytułowanym i doświadczonym rywalem ze Słowacji Martinem Kosic.

Zawodowe walki zawodników ASW Spartan Jasło

Mimo wyraźnej przewagi Oliwera w pierwszej rundzie, nie był on w stanie kontynuować walki przez kontuzję uda, z którą niestety zmagał się od dłuższego czasu. Czekamy na rewanż kiedy zawodnik wyleczy kontuzje.

Następny z naszych zawodników to Grzegorz Stasiowski, który zawalczył na tej samej zawodowej Gali NOC GLADIATOROV 5, zmierzył się z kolejnym utytułowanym Słowakiem Ivo Hatala – w tej walce sędziowie orzekli remis.

Trzeci z kolei zawodnik który zadebiutował w walce zawodowej to Patryk Zdebik na Gali Hfo 5 w Nowym Sączu. Patryk odniósł pierwsze w historii Jasła zawodowe zwycięstwo w kickboxingu pokonując po ciężkim trzy rundowym pojedynku zawodnika z Nowego Targu Max Truty.

Zawodowe walki zawodników ASW Spartan Jasło

Ostatnim naszym zawodnikiem, który walczył zawodowo w tym roku jest Karol Marcisz. Walczył na tej samej Gali zawodowej Hfo 5, co Patryk. Karol zmierzył się z zawodnikiem z Nowego Targu – Patryk Lassak i minimalnie w oczach sędziów przegrał te walkę po prawdziwej trzy rundowej bitwie. Należy również wspomnieć iż przeciwnik Karola nie osiągnął wymaganego limitu wagi, ale mimo wszytko Karol podjął walkę i teraz czekamy na rewanż już w konkretnej wadze.

Nasi zawodnicy dostali szansę walk zawodowych po znakomitych występach w Amatorskich ligach K-1 głównie Nitus Euroliga czy Wisła Fighting League.

- Reklama -

Podobne artykuły

15 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

15 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Mirek
2 grudnia, 2018 00:02

Jakie pierwsze w historii Jasła zawodowe walki w kickboxingu? Sprawdza ktoś artykuł przed dodaniem czy leci copy – paste zrobione przez trenera. Z całym szacunkiem dla chłopaków co walczą, ale pierwszą zawodową walkę w kickboxingu z Jasła o ile mnie pamięć nie myśli to miała Edyta S. 2012 r. w Nowym Sączu.

Mirek
2 grudnia, 2018 10:48

Zawodowe walki w formule K-1: Rok 2012: K-1: Agnieszka Nasimek (Nowy Sącz) – Edyta Skrzyszowska (Jasło) – na punkty wygrywa Edyta Skrzyszowska K-1: Jakub Fudała (Jasło) – Piotr Biegalski (Gliwice) – na punkty wygrał Jakub Fudała Do tego porażka Edyty w Krośnie również w roku 2012 w K-1 z Anną Zachariasz z Niepołomic. Kickboxing w Jaśle istniał nieoficjalnie gdzieś od roku 2009, a może i wcześniej? To nie Jasielski Klub Sportów Walki ani Spartan Jasło byli prekursorami tej dyscypliny w Jaśle, lecz działała ona dużo wcześniej i walki również się odbywały. Ja wiem że jedni i drudzy mają swoje piekiełko,… Czytaj więcej »

Lato
3 grudnia, 2018 10:08
Odpowiedź na  Mirek

Mirek, Edytka nim przeszła na boks stoczyła jeszcze wygrana walkę w k-1 w Rzeszowie.Z resztą komentarza a zwłaszcza końcówka w pełni zgoda.

Rzep
3 grudnia, 2018 12:16
Odpowiedź na  Mirek

Nieoficjalnie czyli jak? Czytaj Mirek ze zrozumieniem. Masz oficjalnie klub który jest kojarzony z Jasłem i walkami zawodowymi. Chłopaki już osiągnęli więcej niż kto kolwiek się spodziewał a są na początku kariery zawodowej. Może coś w stronę „gratulacje, dobra robota” a nie szukanie dziury w całym ale widać kolego że przerastaja Cie takie słowa

Mirek
3 grudnia, 2018 22:32
Odpowiedź na  Rzep

Nieoficjalnie czyli reprezentowali Jasło bez nazwy żadnego klubu którego nie było. Nic nie szukam na siłę tylko prostuje nieprawdziwe informacje. Oczywiście że gratulacje dla zawodników i oby się tak dalej rozwijali, co nie znaczy że trzeba podawać nieprawdziwe informacje żeby zbudować własne ego.
Pozdrawiam dobra robota chłopaki.

Rzep
6 grudnia, 2018 15:54
Odpowiedź na  Mirek

Ego buduje się na podstawie wyników mój drogi przyjęcielu i te wyniki masz podane czarno na białym i to tylko wyniki zawodowe a amatorkich jest znacznie więcej. Trener nie chciał nikogo urazić, sam nie wiedziałem o tych wynikach stosunkowo było to dość dawno i bez klubu ale gratuluję jak najbardziej.

Mirek
7 grudnia, 2018 20:28
Odpowiedź na  Rzep

No i okej. Tak znam wyniki chłopaków ze Spartan jak i JKSW i szacunek dla nich, że walczą. Nigdzie im tego nie odbieram, a wręcz przeciwnie oby tak dalej. Po prostu chciałem zaznaczyć, że nie były to pierwsze zawodowe walki K1 osób z Jasła i uważam, że powinno to zostać naprostowane, czy to było 5, 10 czy 15 lat temu, nie powinno mieć znaczenia.
Pozdrawiam.

Romek
3 grudnia, 2018 12:39

Gratulacje sukcesów

Adam Rabenda
2 grudnia, 2018 21:38

Wielkie gratulacje dla zawodników!

Ja12
3 grudnia, 2018 12:34

Brawo, tak trzymajcie i kolejnych sukcesów.

Koniu
3 grudnia, 2018 12:47

Gratulucje dla każdego z zawodników. Fajnie ze są tacy ludzie w Jaśle co oprócz samych startów gdzieś w Polsce czy jak widać w Europie, to sami organizują imprezy sportowe w Jaśle. Pozdrawiam

Kudłaty
3 grudnia, 2018 17:04

Wszystko co osiągają zawodnicy Spartan to zasługa naszego trenera. Jest to znakomity specjalista, motywator oraz wielki człowiek który każdego traktuje na równi. Panuje u nas znakomita atmosfera, wszystko jak w rodzinie.

Jasło
4 grudnia, 2018 08:54

Znakomite wieści, tak mało sukcesów zawodowych, czas to zmienić. Gratulacje i powodzenia oraz dalszego zapału do treningów

Daga
4 grudnia, 2018 23:44

Gratulacje dla chłopaków ale przede wszystkim dla trenera, on jest ojcem tych sukcesów. Seba mocno trzymam za Ciebie kciuki, kiedyś napewno do Was wrócę jak tylko czas pozwoli.

- Reklama -

Ostatnie artykuły