W 2018 roku zawodnicy Akademii Sportów Walki Spartan Jasło klub sportów walki K-1/Boks stoczyli pierwsze w historii Jasła walki zawodowe w kickboxingu w najbardziej prestiżowej i najbardziej wymagającej formule, czyli K-1.

Zawodnicy wkroczyli w świat ogromnego prestiżu, pieniędzy i szansy walki przed ogromną widownią. Jako pierwszy swój zawodowy pojedynek stoczył niepokonany amatorsko zawodnik Oliwer Gondek na zawodowej Gali sporów walki NOC GLADIATOROV 5 w mieście VELKY KRTIS na Słowacji. Mierzył się z bardzo utytułowanym i doświadczonym rywalem ze Słowacji Martinem Kosic.

Zawodowe walki zawodników ASW Spartan Jasło

Mimo wyraźnej przewagi Oliwera w pierwszej rundzie, nie był on w stanie kontynuować walki przez kontuzję uda, z którą niestety zmagał się od dłuższego czasu. Czekamy na rewanż kiedy zawodnik wyleczy kontuzje.

Następny z naszych zawodników to Grzegorz Stasiowski, który zawalczył na tej samej zawodowej Gali NOC GLADIATOROV 5, zmierzył się z kolejnym utytułowanym Słowakiem Ivo Hatala – w tej walce sędziowie orzekli remis.

Trzeci z kolei zawodnik który zadebiutował w walce zawodowej to Patryk Zdebik na Gali Hfo 5 w Nowym Sączu. Patryk odniósł pierwsze w historii Jasła zawodowe zwycięstwo w kickboxingu pokonując po ciężkim trzy rundowym pojedynku zawodnika z Nowego Targu Max Truty.

Zawodowe walki zawodników ASW Spartan Jasło

Ostatnim naszym zawodnikiem, który walczył zawodowo w tym roku jest Karol Marcisz. Walczył na tej samej Gali zawodowej Hfo 5, co Patryk. Karol zmierzył się z zawodnikiem z Nowego Targu – Patryk Lassak i minimalnie w oczach sędziów przegrał te walkę po prawdziwej trzy rundowej bitwie. Należy również wspomnieć iż przeciwnik Karola nie osiągnął wymaganego limitu wagi, ale mimo wszytko Karol podjął walkę i teraz czekamy na rewanż już w konkretnej wadze.

Nasi zawodnicy dostali szansę walk zawodowych po znakomitych występach w Amatorskich ligach K-1 głównie Nitus Euroliga czy Wisła Fighting League.

15
Dodaj komentarz

avatar
9 Wątki komentarzy
6 Odpowiedzi na wątki
1 Obserwujący
 
Najbardziej popularny komentarz
Najbardziej popularny wątek
14 Autorzy komentarzy
RzepDagaJasłoMirekKudłaty Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrypcje  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mirek
Gość
Mirek

Jakie pierwsze w historii Jasła zawodowe walki w kickboxingu? Sprawdza ktoś artykuł przed dodaniem czy leci copy – paste zrobione przez trenera. Z całym szacunkiem dla chłopaków co walczą, ale pierwszą zawodową walkę w kickboxingu z Jasła o ile mnie pamięć nie myśli to miała Edyta S. 2012 r. w Nowym Sączu.

Mirek
Gość
Mirek

Zawodowe walki w formule K-1: Rok 2012: K-1: Agnieszka Nasimek (Nowy Sącz) – Edyta Skrzyszowska (Jasło) – na punkty wygrywa Edyta Skrzyszowska K-1: Jakub Fudała (Jasło) – Piotr Biegalski (Gliwice) – na punkty wygrał Jakub Fudała Do tego porażka Edyty w Krośnie również w roku 2012 w K-1 z Anną Zachariasz z Niepołomic. Kickboxing w Jaśle istniał nieoficjalnie gdzieś od roku 2009, a może i wcześniej? To nie Jasielski Klub Sportów Walki ani Spartan Jasło byli prekursorami tej dyscypliny w Jaśle, lecz działała ona dużo wcześniej i walki również się odbywały. Ja wiem że jedni i drudzy mają swoje piekiełko,… Czytaj więcej »

Lato
Gość
Lato

Mirek, Edytka nim przeszła na boks stoczyła jeszcze wygrana walkę w k-1 w Rzeszowie.Z resztą komentarza a zwłaszcza końcówka w pełni zgoda.

Rzep
Gość
Rzep

Nieoficjalnie czyli jak? Czytaj Mirek ze zrozumieniem. Masz oficjalnie klub który jest kojarzony z Jasłem i walkami zawodowymi. Chłopaki już osiągnęli więcej niż kto kolwiek się spodziewał a są na początku kariery zawodowej. Może coś w stronę “gratulacje, dobra robota” a nie szukanie dziury w całym ale widać kolego że przerastaja Cie takie słowa

Mirek
Gość
Mirek

Nieoficjalnie czyli reprezentowali Jasło bez nazwy żadnego klubu którego nie było. Nic nie szukam na siłę tylko prostuje nieprawdziwe informacje. Oczywiście że gratulacje dla zawodników i oby się tak dalej rozwijali, co nie znaczy że trzeba podawać nieprawdziwe informacje żeby zbudować własne ego.
Pozdrawiam dobra robota chłopaki.

Rzep
Gość
Rzep

Ego buduje się na podstawie wyników mój drogi przyjęcielu i te wyniki masz podane czarno na białym i to tylko wyniki zawodowe a amatorkich jest znacznie więcej. Trener nie chciał nikogo urazić, sam nie wiedziałem o tych wynikach stosunkowo było to dość dawno i bez klubu ale gratuluję jak najbardziej.

Mirek
Gość
Mirek

No i okej. Tak znam wyniki chłopaków ze Spartan jak i JKSW i szacunek dla nich, że walczą. Nigdzie im tego nie odbieram, a wręcz przeciwnie oby tak dalej. Po prostu chciałem zaznaczyć, że nie były to pierwsze zawodowe walki K1 osób z Jasła i uważam, że powinno to zostać naprostowane, czy to było 5, 10 czy 15 lat temu, nie powinno mieć znaczenia.
Pozdrawiam.

Adam Rabenda
Użytkownik
Adam Rabenda

Wielkie gratulacje dla zawodników!

Ja12
Gość
Ja12

Brawo, tak trzymajcie i kolejnych sukcesów.

Romek
Gość
Romek

Gratulacje sukcesów

Koniu
Gość
Koniu

Gratulucje dla każdego z zawodników. Fajnie ze są tacy ludzie w Jaśle co oprócz samych startów gdzieś w Polsce czy jak widać w Europie, to sami organizują imprezy sportowe w Jaśle. Pozdrawiam

Kudłaty
Gość
Kudłaty

Wszystko co osiągają zawodnicy Spartan to zasługa naszego trenera. Jest to znakomity specjalista, motywator oraz wielki człowiek który każdego traktuje na równi. Panuje u nas znakomita atmosfera, wszystko jak w rodzinie.

Jasło
Gość
Jasło

Znakomite wieści, tak mało sukcesów zawodowych, czas to zmienić. Gratulacje i powodzenia oraz dalszego zapału do treningów

Daga
Gość
Daga

Gratulacje dla chłopaków ale przede wszystkim dla trenera, on jest ojcem tych sukcesów. Seba mocno trzymam za Ciebie kciuki, kiedyś napewno do Was wrócę jak tylko czas pozwoli.