24.2 C
Jasło
22 września 2021, środa
Ogłoszenia Jasło

Zarząd Powiatu w Jaśle z koncepcją nowego odcinka drogi powiatowej

Wyróżnione

Redakcja Moje Jasłohttps://mojejaslo.pl/
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.

W poniedziałek, 6 września Zarząd Powiatu w Jaśle przyjął wstępną koncepcję przebiegu nowego odcinka drogi powiatowej. Nowy odcinek ma przebiegać od przejazdu kolejowego na ulicy Żniwnej w Jaśle do włączenia do drogi powiatowej Nr 1850R Jasło – Łajsce – Zręcin w Wolicy przy skrzyżowaniu z drogą gminną w kierunku na pałac.

Przyjęta koncepcja zakłada połączenie tych dróg rondem typu biszkoptowego. Zarząd wspiera także propozycję Gminy Jasło odnośnie budowy nowego odcinka drogi gminnej o dł. ok. 600 m umożliwiającej włączenie do drogi powiatowej Nr 1851R Jasło (Sobniów) – Łaski – Nowy Glinik – Zarzecze w miejscowości Łaski.

Powyższe połączenie umożliwi przejazd ruchu tranzytowego jezdnią o szerokości 6 metrów ułatwiając ruch na kierunku północ – południe i dalej na wschód w kierunku Gminy Tarnowiec.

Proponowane rozwiązania przyczynią się do odciążenia ul. Żniwnej z ruchu tranzytowego. Pozostanie na niej tylko ruch lokalny, co bezpośrednio przełoży się na bezpieczeństwo i wygodę mieszkańców.

Koncepcja ta została skierowana do konsultacji.

Więcej artykułów

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -wylewki maszynowe Jasło

Ostatnie artykuły

X