wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Zarząd Powiatu Jasielskiego otrzymał votum zaufania i absolutorium za 2019 rok

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W dniu 10 lipca br., podczas XXVII Sesji Rady Powiatu, radni udzielili votum zaufania i absolutorium Zarządowi Powiatu za 2019 r.

Podczas sesji Rady Powiatu po rozpatrzeniu Raportu o stanie Powiatu Jasielskiego za 2019 rok i debacie radni udzielili votum zaufania Zarządowi Powiatu w Jaśle. Za głosowało 15 radnych, 6 było przeciw.

Radni zajęli się rozpatrzeniem sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Powiatu Jasielskiego za 2019 rok. Wysłuchano opinii o wykonaniu budżetu i wniosku Komisji Rewizyjnej w sprawie absolutorium oraz opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej o wniosku Komisji Rewizyjnej i opinii Komisji Stałych Rady Powiatu o wykonaniu budżetu. Następnie radni przystąpili do głosowania nad udzieleniem absolutorium dla Zarządu Powiatu. Podczas głosowania było obecnych 21 radnych, za głosowało 15 radnych, 6 było przeciw.

Rada Powiatu w Jaśle dokonała zmiany uchwały budżetowej Powiatu Jasielskiego na 2020 rok przyjmując 10 tys. zł od Orlenu Południe na zakup osuszaczy, które będą stanowić wyposażenie powiatowego magazynu przeciwpowodziowego. Sprzęt ten będzie udostępniany bezpłatnie osobom, które zostały poszkodowane podczas ostatniej powodzi.

Radni podjęli decyzję o przeznaczeniu 122 tys. zł uzyskanych z PFRON na zadanie pn.: „Modernizacja budynku użytkowanego przez Warsztaty Terapii Zajęciowej „Program wyrównywania różnic miedzy regionami III”.

Radni zdecydowali także o przyznaniu 16 tys. zł na zadanie pn.: „Zakup centrali telefonicznej dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle”.

Adam Pawluś, Starosta Jasielski, w imieniu całego Zarządu, podziękował radnym za udzielone votum zaufania i absolutorium.

ŹródłoPowiat Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
kolor
16 lipca, 2020 16:46

jasielska TVPis
dostaniesz dotacje od dudy

- Reklama -

Ostatnie artykuły