wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Zapnij pasy po mistrzowsku

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

„Zapnij pasy po mistrzowsku” – to hasło, które przyświecało dzisiaj policjantom z jasielskiej drogówki, podczas porannej akcji profilaktycznej. Funkcjonariusze przed godziną 8, pełnili służbę w rejonach szkół i zwracali uwagę na sposób przewożenia dzieci. W ramach prowadzonych działań wręczali kierującym nakładki na pasy bezpieczeństwa ufundowane przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego z jasielskiej komendy realizując ustawowe zadania na drogach, oprócz działań represyjnych wobec kierowców, którzy rażąco naruszają przepisy ruchu drogowego, włączają się także aktywnie w różnego rodzaju akcje profilaktyczne. Celem takich działań jest podniesienie świadomości kierujących oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego, w obszarze występujących zagrożeń i skutków nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego. 

Dzisiejszego ranka przed godziną 8, policjanci pojawili się w rejonach szkół, aby zwrócić uwagę na sposób przewożenia dzieci do szkoły przez rodziców i ich opiekunów. W trakcie prowadzonych działań przypominali jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Kierujący otrzymywali od funkcjonariuszy nakładki na pasy bezpieczeństwa, które mają za zadanie przypominać, zachęcać i pomagać w wyrobieniu nawyku zapiania pasów bezpieczeństwa.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły