wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej w Bierówce

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W piątek, 3 lutego, uroczyście oddano do użytkowania przebudowany odcinek drogi powiatowej Bierówka – Szebnie, w miejscowości Bierówka. Inwestycja ta, o wartości blisko 2 mln zł, znacząco poprawiła bezpieczeństwo użytkowników drogi, dzięki oddzieleniu ruchu kołowego od pieszego.

W ramach realizacji zadania pn. ,,Przebudowa drogi powiatowej Nr 1843R Szebnie – Bierówka – Szebnie w km 0+852 – 1+850 w miejscowości Bierówka” zmodernizowano kilometrowy odcinek drogi, która przebiega przez teren mocno zurbanizowany – od skrzyżowania w centrum Bierówki w kierunku Szebni.

Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej w Bierówce

Jezdnia – przebudowana i doprowadzona do szerokości 5,5 m – zyskała nową nawierzchnię. Uzupełniono również pobocze i wzmocniono przepust pod koroną drogi. Wykonano system odwodnienia oraz przebudowano zjazdy z posesji indywidualnych.

Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej w Bierówce

Jednak dla użytkowników drogi najważniejsze jest to, że po zarurowaniu pobocza, wzdłuż zabudowań mieszkalnych powstał jednostronny chodnik, który pozwoli na selekcję ruchu kołowego i pieszego, przez co znacząco poprawi się ich bezpieczeństwo.

Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej w Bierówce

Wartość inwestycji to prawie 2 mln złotych (1 997 954 zł). W tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosiło 1 182 555 zł, dotacja z Gminy Jasło to 407 700 zł, a wkład własny Powiatu: 407 699 zł.

Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych sp. z o.o. z siedzibą w Jaśle.

Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej w Bierówce

Starosta Jasielski Adam Pawluś podziękował parlamentarzystom, rządowi i Wojewodzie Podkarpackiemu za przyznane środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Podkreślił, że w roku bieżącym Zarząd Powiatu zamierza kontynuować realizację kolejnych chodników, aby poprawić bezpieczeństwo pieszych i podróżujących drogami powiatowymi, a nie byłoby to możliwe bez udziału środków zewnętrznych.

W uroczystym oddaniu do użytkowania drogi udział wzięli m.in.: Alicja Zając – Senator RP, Bogdan Rzońca – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Wojciech Zając – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Adam Pawluś – Starosta Jasielski, Wojciech Piękoś – Wójt Gminy Jasło, Józef Dziedzic – Przewodniczący Rady Gminy Jasło wraz z radnymi, Janusz Pacher – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle, Katarzyna Kaszowicz – Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle, Zbigniew Abratowski – Inspektor Nadzoru w PZD, Ewa Dubiel – Naczelnik Wydziału Inwestycji Starostwa Powiatowego w Jaśle, Małgorzata Dubiel – Sekretarz Gminy Jasło oraz sołtys wsi Bierówka – Klaudia Hołowicka.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły