wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Z wizytą w przedszkolu sióstr Serafitek w Bieździadce

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Starosta Jasielski Adam Pawluś wraz z Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle Januszem Pacherem złożyli wczoraj wizytę w przedszkolu prowadzonym przez siostry Serafitki w Bieździadce.

Niepubliczne Przedszkole w Bieździadce, po wielu latach przygotowań i budowy, zostało zarejestrowane  1 września 2015 roku. Piętrowy budynek posiada 2 sale zabaw, stołówkę, sypialnię, salę zajęć dodatkowych, logopedyczną i duży teren na plac zabaw. Niedawno został także wyposażony w windę przystosowaną dla osób niepełnosprawnych.

Obecnie pod opieką sióstr przebywa 70 wychowanków w wieku od 3 do 5 lat, a kadra liczy kilkunastu pracowników.

Powiatowy Urząd Pracy w Jaśle, jako jednostka podległa Staroście Jasielskiemu, od kilku lat współpracuje z przedszkolem wpierając finansowo jego działalność. W ramach prowadzonej współpracy sfinansowano powstanie nowych miejsc pracy. Dzięki temu siedmiu mieszkańców powiatu jasielskiego podjęło stałe zatrudnienie. Łączna wysokość wsparcia udzielonego na refundację kosztów wyposażenia stanowisk pracy, prace interwencyjne oraz staże wyniosła blisko 130 tys. zł.

Podczas wizyty w przedszkolu Starosta Jasielski Adam Pawluś zwrócił uwagę na duże zaangażowanie doświadczonej i wykwalifikowanej kadry dydaktycznej oraz wspaniałą atmosferę panującą w placówce.  Z kolei dyrektor Janusz Pacher podkreślił, że przedszkole cieszy się bardzo dobrą opinią zarówno pracowników jak i rodziców, którzy powierzają im swoje dzieci.

Siostry Serafitki opierają koncepcję pracy przedszkola na fundamencie wiary wprowadzając wychowanków w świat kultury i uniwersalnych chrześcijańskich wartości. Młode pokolenie zawsze niesie w sobie nadzieję na lepszą przyszłość, dlatego tak ważne jest kształtowanie właściwych postaw już od najmłodszych lat.  

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Ignaś
7 października, 2022 21:21

A tutaj z kolei indoktrynacja. Bóg już dawno opuścił to miasto

- Reklama -

Ostatnie artykuły