wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

„Z każdą kroplą” – trzeci singiel zespołu damianKA

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

„Z każdą kroplą” to trzeci singiel zespołu damianKA, jego premiera miała miejsce 25 sierpnia. Jest to kolejny utwór zapowiadający debiutancką płytę formacji. Piosenka porusza problem toksycznych relacji, zachowań, od których często ciężko jest się uwolnić osobom uwikłanym, gdyż zazwyczaj nie są świadomi własnego położenia. Pielęgnują w sobie rzeczy uznane przez nich za słuszne i dobre, a w rzeczywistości niszczące od środka. 

Teledysk został nakręcony w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku. Za jego realizację odpowiedzialni są KM2 (Kamil Marek i Krzysztof Marek), a scenariusz został napisany przez Agatę Kudrę. Występują w nim członkowie zespołu damianKA. Videoclip utrzymany jest od początku do końca w minimalistycznym, prostym, aczkolwiek przesyconym symboliką klimacie. Wyróżnione, czerwone elementy to właśnie symbole toksycznych zjawisk/zachowań/relacji, a cały teledysk przedstawia  z jednej strony walkę człowieka z nimi oraz próbę ucieczki od nich, a z drugiej pielęgnowanie ich. 

Zespół damianKA powstał w 2018 r. (okolice Jasła, Brzostku, Dębicy). W jego skład wchodzą: Agata Kudra (wokal) Krzysztof Tyburowski (gitara), Kamil Kudra (gitara), Artur Tyburowski (bas),  Sebastian Jachym (perkusja). 

Za kompozycje oraz teksty odpowiedzialni są Agata i Krzysiek. Ich główną tematyką jest poszukiwanie szczęścia, ale zdarzają się również tematy uzależnień, samotności czy depresji. Ogólnie własną twórczość określamy jako pop-rock, choć repertuar jest dość zróżnicowany. 

2 marca 2021 r. premierę miał nasz pierwszy singiel pt. „Wymarzony świat”. Zdobył on pierwsze miejsce w 464 notowaniu Podkarpackiej Sceny Przebojów, w 543, 545 i 546 notowaniu Przebojowej Listy Radia Via, 94 notowaniu TOP40PL Radia Top w Manchesterze, 37 notowaniu Opolskiej Listy Polskiej Piosenki z 19 września 2021 r.

27 września 2021 światło dzienne ujrzał nasz drugi singiel „Nie żałować słów”, który powstał we współpracy z Barłomiejem Skibą (ex Pectus, Michał Szpak, Groove Section, Luiza Ganczarska, Past&Future).

Prace nad materiałem na debiutancką płytę oraz nagrania zostały zakończone. Pozostają ostatnie szlify, mix/mastering i jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, to płyta ukaże się jesienią tego roku. 

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Bartłomiejowi Tyburowskiemu za dotychczasową współpracę.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły