wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Wyremontowano salę gimnastyczną i krytą bieżnię w szkole w Trzcinicy

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

20 czerwca 2022 r., oficjalnie oddano do użytkowania wyremontowaną salę gimnastyczną i przewiązkę z krytą bieżnią w Zespole Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy. Teraz młodzież szkolna, a przede wszystkim uczniowie działającego tu Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego, będą mogli ćwiczyć i trenować na bieżni o takich samych parametrach jak na stadionie lekkoatletycznym.

Remont sali gimnastycznej wraz z przewiązką wykonano w ramach zadania: „Budowa infrastruktury sportowej jednostek oświatowych Powiatu Jasielskiego”. Prace obejmowały m.in. demontaż starych nawierzchni oraz wykonanie nowych z pełnego poliuretanu „Full Pur” wraz z wykonaniem linii. Koszt realizacji inwestycji to 273 985 zł, przy dofinansowaniu z Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – edycja 2021 w wysokości 50%. 

Starosta Jasielski Adam Pawluś, podziękował rządowi RP za przyznane środki oraz parlamentarzystom za poparcie. – Nowa nawierzchnia bieżni oraz sali gimnastycznej będzie o takich samych parametrach jak bieżnia na stadionie lekkoatletycznym. Dla zawodników jest to bardzo ważne, ponieważ takie warunki są również na bieżniach, na których rozgrywane są zawody rangi mistrzowskiej – mówił starosta.

Podkreślał, że samorząd Powiatu Jasielskiego, jako właściciel obiektu, stara się inwestować w jego infrastrukturę i zaplecze sportowe. Przypomniał, iż w 2018 roku zmodernizowano stadion lekkoatletyczny. Teraz jest tu sześciotorowa bieżnia dla biegów średnio i długodystansowych oraz ośmiotorowa do sprintu o nawierzchni syntetycznej. Poza tym, na stadionie znajduje się skocznia do skoku wzwyż, skocznia do skoku o tyczce oraz do skoku w dal i trójskoku. Na stadionie znajdują się także rzutnie do pchnięcia kulą, do rzutu dyskiem, młotem i oszczepem. Powiat planuje także utworzenie w Trzcinicy Regionalnego Ośrodka Sportu i Kultury, zrealizowanego w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład z Programu Inwestycji Strategicznych. To centrum sportowo-rekreacyjne ma pełnić trzy podstawowe funkcje: sportową, kulturalną oraz rekreacyjną.

W wydarzeniu tym uczestniczyli m.in.: Maria Kurowska – Poseł na Sejm RP, Adam Pawluś – Starosta Jasielski, Stanisław Pankiewicz – Wicestarosta, Jan Muzyka – Etatowy Członek Zarządu, Katarzyna Koś – Dyrektor Zespołu Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy, Marek Bara – Wicedyrektor Zespołu Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy, Tomasz Wojtas – trener i nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy oraz dyrektorzy szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu jasielskiego.

ŹródłoSP w Jaśle
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły