wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Wypadek w Kołaczycach. Podczas wyprzedzania ciągnika uderzył w jego przyczepę

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Kołaczycach na drodze krajowej nr 73. Kierujący osobową hondą, w trakcie wyprzedzania ciągnika rolniczego z przyczepą, nie zachował szczególnej ostrożności. Podczas tego manewru stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przyczepę ciągnika.

Do wypadku doszło wczoraj przed godz. 18, w Kołączycach na ulicy Mickiewicza, w ciągu drogi krajowej nr 73. Na miejscu wypadku pracowali policjanci z Posterunku Policji w Kołaczycach oraz funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego jasielskiej komendy. Mundurowi wstępnie ustalili, że kierujący osobową hondą, 62-letni mieszkaniec gminy Kołaczyce, jadąc drogą krajową w kierunku Jasła, nie zachował szczególnej ostrożności podczas wyprzedzania ciągnika rolniczego z przyczepą. Mężczyzna nie upewnił się, czy bezpiecznie może wykonać manewr, i aby uniknąć zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku samochodem ciężarowym, zjechał na prawo i uderzył w przyczepę ciągnika rolniczego.  

W wypadku ucierpieli dwaj mężczyźni podróżujący hondą. Do czasu przybycia służb ratunkowych pierwszej pomocy udzielili im przejeżdzający tamtędy trzej funkcjonariusze Działu Ochrony Zakładu Karnego w Dębicy. Kierujący hondą oraz pasażer zostali przetranspotrowani do jasielskiego szpitala. 

Badanie wykazało, że kierujący pojazdami byli trzeźwi. Droga w miejscu wypadku była zablokowana, a policjanci kierowali uczestników ruchu na objazdy.

Policjanci wykonali oględziny i sporządzili dokumentację niezbędną do wyjaśnienia wszelkich okoliczności tego zdarzenia.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły