wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Wokalistki z Jasła wyróżnione w Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Karolina Polak i Emilia Starzec, wokalistki Jasielskiego Domu Kultury zdobyły wyróżnienia (w swoich kategoriach wiekowych) w XXIX Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Jarosławiu. Koncert galowy odbył się 21 stycznia br. w Jarosławskim Ośrodku Kultury.

Do udziału w konkursie, który adresowany był do młodych artystów z całej Polski, zgłosiło się 69 wykonawców (solistów i zespołów), a do finału zakwalifikowało się 39. Wśród nich znaleźli się reprezentanci Jasielskiego Domu Kultury: Karolina Polak, Emilia Starzec oraz Onofrio Della Medaglia, przygotowani przez Ewę Grzebień (śpiew) oraz Wojciecha Nowickiego (instrumenty klawiszowe), instruktorów muzyki w JDK. 

Emilia (w kategorii szkół podstawowych), z towarzyszeniem skrzypiec zaśpiewała kolędy „Chodził Jezus po kolędzie” i „Pastorałkę”. Z kolei Karolina wystąpiła z „Kolędą” i „Witaj Gwiazdko złota”, a Onofrio Della Medaglia z kolędami: „O mili królowie” i „Bardzo cicha noc”.  Obydwoje zaśpiewali w kategorii szkół średnich.

Komisja artystyczna w składzie: Gabriela Janusz Zięba (wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, pedagog, nauczyciel emisji głosu, absolwentka Wokalistyki Jazzowej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku), Renata Johnson – Wojtowicz  (sopran, absolwentka Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, pedagog) oraz dr Dominik Lasota (kompozytor, autor opracowań orkiestrowych, aranżacji chóralnych, doktor sztuk muzycznych, adiunkt w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie) przyznała, oprócz nagród, także wyróżnienia. Dwa z nich trafiły do wokalistek JDK. – Poziom festiwalu był wysoki, toteż cieszy nas, że wokalistki z Jasielskiego Domu Kultury: Karolina Polak i Emilia Starzec zostały zauważone i otrzymały wyróżnienia – mówi Ewa Grzebień, kierownik Działu Animacji i Kultury JDK.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Jarosławski oraz Burmistrz Miasta Jarosławia.

Patronat medialny: TVP3 Rzeszów, POD24.info, Polskie Radio Rzeszów, Radio FARA, Radio Via, Tygodnik Katolicki Niedziela, Życie Podkarpackie, Nowiny24, Gazeta Jarosławska, Ekspres Jarosławski.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły